19. 06. 2024 Alfréd

Výstava plná LEGO® kociek

04.12.2023 Autor: Laura , Foto: avion.sk
Miesto:Avion Termín: 24.03.2024 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
407447523 741225684717213 2223999257175585026 n

Zdroj: FB

Fanúšikov fantastickej stavebnice LEGO® pozývame do Bricklandie - do krajiny z kociek LEGO® na jedinečnú výstavu scenérií z reálneho a rozprávkového sveta. Výstava sa nachádza v Gastro pasáži.

Na čo sa môžete tešiť:
Dominantou je 15 metrový stôl, kde sa týči Eiffelova veža vysoká 150 cm, spolu s dokonalým mestečkom plným originálnych domov a rušným mestským životom hŕby postavičiek. Nechýbajú hasiči a policajti. Jazdia tu vláčiky a vo veselom lunaparku sú horské dráhy a krútia sa kolotoče. Vláčik prechádza Slovenským rajom s vodopádmi a campingom, kde sa ukrýva i dom na strome, prefičí popri farme a ovocnom sade a zastaví v horskej staničke. Nakoniec vyloží náklad v rušnom priemyselnom prekladisku na brehu mora s motorizovaným majákom, kde zakotvili zaoceánske lode.

Figúrky tu hrajú mnoho MINIpríbehov, ktoré môžete hľadať.

Unikátom tejto výstavy je najväčší Betlehem z LEGO® kociek na Slovensku dlhý 4 metre, s Jeruzalemským chrámom a Herodesovým palácom, ktoré boli postavené podľa modelu z Izraelského múzea.

Na výstave je ďalších 19 tematických vitrín: jaskyňa Minecraft, mesto Ninjago, Harry Potter, stredoveké podhradie, western, piráti, romantická zimná dedinka, Santa so sobmi a elfami. Ďalej mestečko Friends, podmorský Atlantis, Ewok Village zo Star Wars, LEGOV Movie, LEGO® TECHNIC® autá a stroje.

Novinky:
Vo veľkej vitríne nájdete scenériu s témou LEGO® Jurského parku a LEGO® Jurského sveta plnú dinosaurov všetkých tvarov a veľkostí vrátane triceratopsa, velociraptorov a tyranosaurov.

Uvidíte štýlové vozidlá, figúrky reálnych filmových hrdinov, kultové budovy, exotickú vegetáciu, laboratóriá, vedecké vybavenie a ešte oveľa viac.
V lunaparku sa zasa vyníma megastavba - horská dráha Veľká osmička, ktorá návštevníkom prináša jazdu cez dve slučky. S výškou 92 cm je to tá najvyššia LEGO® atrakcia v histórii.
Masívnym modelom je 135 cm dlhý TITANIC, ktorý je najväčšou stavebnicou LEGO® vytvorenou v roku 2021.
Nová stavebnicová replika vlaku Rokfortský expres Harryho Pottera v mierke 1:32 odchádza z nástupišťa 9 a trištvrte. Nechýba 20 originálnych figúrok hrdinov filmu, slávne Harryho okuliare, prútik ši výber elixírov.

Herná zóna:
V hernej zóne sú tisíce kociek pripravené na premenu na čokoľvek.

Môžete sa hrať v LEGO® DUPLO® bazéne s viac ako 120 kilami kociek, písať naraz šiestimi farbami kociek na graffiti stenu, skladať mozaiky obľúbených hrdinov, postaviť megastavby zo stoviek FUN BLOKOV či sa voľne kreatívne vyblázniť.

NOVINKOU je LOV KROKODÍLOV na udicu z močiara a BÁBKOVÉ DIVADIELKO, kde si môžu deti i dospelí navzájom zahrať príbeh s vlastnými bábkami z kociek. 

Otváracie hodiny
Pondelok – Štvrtok: 11:00 – 19:00 hod.
Piatok – Nedeľa: 10:00 – 20:00 hod.

Vstup pre verejnosť je časovo neobmedzený, teda … môžete u nás zostať ako dlho chcete (alebo do zatvorenia!)

 

Cenník:
Vstupné 1 osoba: 4,50 € na osobu (dieťa aj dospelý)
Rodinné vstupné 2+1 (2 dospelí + 1 dieťa alebo 1 dospelý + 2 deti): 13,00 €
Rodinné vstupné 2+2 (2 dospelí + 2 deti): 16,00 €
Dieťa naviac – k lístku 2+2: 4,00 €
Dieťa do dovŕšenia dvoch rokov: VSTUP ZDARMA
Osoby ZŤP: VSTUP ZDARMA (doprovod si vstupné platí)
Deti do 10 rokov vstupujú na výstavu iba pod dozorom osoby staršej ako 18 rokov. Nezodpovedáme za deti, ktoré ostanú na výstave a v herni bez dospelej osoby

 

Napíšte komentár