Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Zdroj: astrors.sk
Opäť raz sa blíži náš sviatok a radi by sme ho strávili vo Vašej spoločnosti. Oslávte spoločne s nami DEŇ HVEZDÁRNÍ A PLANETÁRIÍ 2024 na našej Hvezdárni, a to v sobotu, 16.marca 2024! Pripravili sme si pre Vás nasledujúci program:
14:00 - OTVORENÁ NÁRUČ HVEZDÁRNE
Prehliadka areálu hvezdárne, Astroparku a výstav v priestoroch budovy hvezdárne. Pozorovanie Slnka a denne pozorovanie Mesiaca priamo z našej strechy (len za jasného počasia!).
15:00 - VESMÍR PLNÝ POKUSOV
(Vhodné pre deti, starších žiakov aj dospelých) Deti aj dospelých prevedieme svetom zaujímavých fyzikálnych pokusov, namiešame si vesmírne hmloviny, vytvoríme si dúhu a mnoho ďalšieho.
16:00 - NA ZEMI ZEM
Interaktívna prednáška priamo pri nafukovacej Zemi (teralón) v Astroparku našej hvezdárne. Dozvieme sa mnohé o našej planéte z pohľadu vesmíru, ale aj z pohľadu vnútra našej Zeme (len za jasného počasia!).
17:00 - CESTA NA MESIAC
Premietanie filmu o ceste na Mesiac, o prípravách misie Apollo, samotnom pristáti na Mesiaci a pocitoch astronómov, ktorí ako prví vystúpili na povrch našej prirodzenej družice.
18:00 - OBLOHA NAD NAMI
Premietanie o súhvezdiach, zaujímavých objektoch a hviezdach večernej oblohy, a taktiež o významných astronomických udalostiach roka 2024.
19:00 - 21:00 - POZOROVANIE VEČERNEJ OBLOHY
Pozorovanie objektov večernej oblohy, ako je Jupiter, Mesiac, hviezdy, hviezdokopy, hmloviny a podobne. Pozorovania sú určené jednotlivcom a rodinám, väčšie skupiny je nutné ohlásiť vopred (len za jasného počasia!).
Vstupné:
Tešíme sa na Vás!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
13.08.2026, 22:49
Detský kútik TIME OUT v Auparku KošiceMartin
Nikdy viac. Boli sme tam so synom prvý krát, vypísal som formulár a tej "milej pani" som povedal že ideme na hodinu nakoľko bolo naše vozidlo v servise. Po cca 50 minútach som sa bol opýtať že koľko mame ešte času tak mi povedala ze 10 minút.
Sledoval som čas a po 10 minútach som prišiel k nej že končíme za pokladňou boli dve ,syn čakal pri výstupe lebo spolu s kolegyňou komunikovali. Po chvíli syna pustila von k skrinke vyzliekol sa a obul. Išiel som zaplatiť najprv kávu zvlášť, potom vstupné kde pozerám na terminál 8.2 eur. Pýtam sa preco 8.2 eur lebo malý bol o 2 minúty dlhšie a to je uz nad 60 minút iná taxa. Jej hovorím ci to myslí vážne, že áno to ja ako s parkovaním presiahli ste 60 min.
Samozrejme na takúto skutočnosť nás vopred nik neupozornil nejde o 2.2 eur ide o princíp a o to ze na to vopred neupozornil. Neviem kto a ako presne sa zadava čas pobytu v detskom kútiku avšak si dajte pozor na veľmi milý personál.
13.08.2026, 18:31
Letná súťaž na posilnenie imunity s neoglucan® - UKONČENÁ Katarína tothova
Výhra by nás potešila hlavne pre dcéru ktorá býva často chorá pred zimou. Trz je lepšie ale bola by to obrovská radosť pre nás...
13.08.2026, 08:02
Boli sme, videli sme... Ekopark PiešťanyDaniela
Kapybary uz v ZOO parku Piešťany dva roky nie sú.
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár