08. 12. 2023 Marína 1°C Skoro jasno

Autosalón Autoshow Nitra

08.09.2023 Autor: Annie
Termín: 01.10.2023 a ďalšie Mesto:Nitra Zdroj:stránka organizátora
376799655 609619254701587 1378473695748071318 n

Zdroj: agrokomplex.sk

Príďte si do Nitry pozrieť 31 automobilových značiek, slovenské výstavne premiéry a vyhrajte auto za vstupenku. Tešiť sa môžete na drift taxi, RC modely na ploche 1400m², stunt rider show, veterány, závodné špeciály a Majstrovstvá SR v elektronických športoch.

Návštevníci nitrianskeho autosalónu sa môžu tešiť na vozidlá značiek: VOLKSWAGEN, ŠKODA, SEAT, CUPRA, MERCEDES, KIA, OPEL, VOLVO, HYUNDAI, SUZUKI, HONDA, DACIA, RENAULT, PEUGEOT, JEEP, PATAK, FIAT, NISSAN, SANGYONG, DONGFENG, VOYAH, SUBARU, DS, CITROEN, MG, MITSUBISHI, LAND ROVER, VANDERHALL MOTOR WORKS, BENELLI, IVECO, ISUZU. 

Európsku premiéru bude mať v Nitre model DONGFENG SHINE, na česko-slovenskom trhu sa premiérovo odprezentujú modely U-TOUR a T5 EVO EV. Predpremiéru bude mať na Autosalóne model MG5 z dielne automobilky MG. 

Slovenskú výstavnú premiéru oznámili značky: Volkswagen s modelom Touareg, SEAT s modelmi CUPRA Leon, Ateca a Born, RENAULT s novým modelom Clio, PATAK s elektrickou verziou Patak Rodster, Opel s modelom Corsa, NISSAN predstaví model ARIYA a automobilka Peugeot sa pochváli modelmi 508 a 2008. DS AUTOMOBILES odprezentuje nový model DS7 4x4 300k E-Tense a CITROËN predstaví modely C5 X PHEV 225k a C4 X 100% Electric 156k s dojazdom 420km. Novinky prinesie na nitrianske výstavisko aj Mercedes-Benz v podobe automobilov novej triedy E, GLC kupé, GLE SUV a GLE kupé. KIA predstaví model EV 6 GT. 

Značka JEEP privezie do Nitry nový  Jeep® Avenger – prvý 100% elektrický Jeep s plne elektrickým pohonom, ktorý získal ocenenie Európske auto roka 2023 a nový Jeep® Avenger s  1,2-litrovým benzínovým motorom s výkonom 100k a so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. 

Ocenenie Auto roka 2023 na Slovensku získali modely HONDA CR-V Civic a HONDA Civic e:HEV, najnovšie SUV s revolučným full hybridným pohonom HONDA ZR-V, ktoré návštevníci uvidia spolu s modelmi HONDA Jazz a HONDA CR-V, ktorý je v ponuke ako full hybrid alebo plug-in hybrid. 

Hlavnou premiérou kórejskej automobilky SsangYong pre Slovensko, Česko, Maďarsko a Rumunsko bude nový model Torres, slovenskú premiéru budú mať modely Rexton, Musso Grand, Tivoli a Tivoli Grand. V ponuke nebude chýbať ani najpredávanejší model Korando.

SUBARU predstaví na výstave nové športové coupe BRZ a elektrické vozidlo Soltera. Premiéru na nitrianskom Autosalóne bude mať značka VANDERHALL MOTOR WORKS s modelmi Venice a Carmel.

 

Auto a 9 ďalších cien za vstupenku

autosalon vyhry 1200x630Každý návštevník, ktorý si zakúpi vstupenku na Autosalón Autoshow, vyplní súťažný kupón a vhodí ho do osudia, bude zaradený do žrebovania o 10 hodnotených cien. Hlavnou výhrou je osobný automobil KIA CEED. 

Sprievodný program pre celú rodinu

O parádnu show sa postará už tradične MOTOTV SHOW, v rámci ktorej sa predvedú najlepší slovenskí stuntrideri, návštevníci sa môžu tešiť aj na expozíciu DAKAR techniky a rally jazdca Juraja Vargu, interaktívne ukážky kaskadérskej školy a expozíciu luxusných a športových áut. S tuningovou a drift taxi show sa opäť predstaví český projekt FURT BOKEM a samostatný pavilón bude venovaný aj TUNING a AUDIO SHOW.

Nebude chýbať ani prezentácia Hasičského a záchranného zboru SR, ktorý na pôde nitrianskeho výstaviska organizuje Majstrovstvá Slovenskej republiky vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel. Ozbrojené sily SR prinesú na výstavisko vojenskú techniku a profesionálni vojaci predvedú dynamické ukážky bojov z blízka

Združenie ČESMAD Slovakia vyhlasuje pilotný ročník súťaže Kráľ a kráľovná ciest 2023, kde si svoje zručnosti zmerajú zmiešané tímy vodičov–profesionálov a študentov. Praktická časť súťaže sa uskutoční  29. septembra 2023 na výstavisku Agrokomplex. Priamo z výstaviska bude vysielať motoristický magazín Pozor, zákruta! ako aj dopravné spravodajstvo Zelená vlna RTVS.

Malí aj veľkí návštevníci sa môžu tešiť na RC AUTO SHOW s prezentáciou viac ako 300 RC modelov kamiónov, stavebnej techniky a off-road expedičných áut, detailné maketové prevedenie ciest a infraštruktúry, RC autoškolu pre deti na samostatnej dráhe s autami v mierke 1:16 a voľné jazdenie s vlastným autíčkom na off-road dráhe pre modely 1:10 a 1:24.  

Súčasťou výstavy Autosalón Autoshow sú po druhýkrát aj Majstrovstvá SR v elektronických športoch. Okrem herného turnaja v CS:GO si budú môcť návštevníci podujatia vyskúšať virtuálnu realitu, obrovské herné zóny Nintendo a Lenovo, či závody s dronmi. Okrem toho budú na mieste prestížne značky ako Monster alebo populárne Maťove akcie. 

Súbežne s výstavou Autosalón Autoshow sa uskutoční podujatie Happy Baby, ktorého súčasťou budú odborné prednášky, ktoré poradia napríklad aj ako správne vybrať detskú autosedačku. Pre deti je pripravený detský kútik a obľúbená hracia zóna MATTEL.

Mattel zonaPoznačte si do kalendára termín 28.9. – 1.10., kedy sa na nitrianskom výstavisku koná AUTOSALÓN AUTOSHOW 2023. Rozhodne sa máte na čo tešiť!

Napíšte komentár