Nenechajte si ujsť podobné podujatia!

Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Druhú polovicu letných prázdnin a začiatok školského roka môžete užitočne stráviť aj pri návšteve Múzea slovenskej dediny.
Na prvom stretnutí cyklu Uč sa v múzeu! v sobotu 12. augusta 2023 získate praktické vedomosti a zručnosti v oblasti korytárstva, drotárstva, tkáčstva, plstenia vlny a výroby figúrok zo šúpolia od samotných ľudových remeselníkov. Okrem toho si detskí návštevníci budú môcť ozdobiť svoj vlastný medovníček.
Počas podujatia Dožinky sa v nedeľu 20. augusta 2023 naučíte viac o zbere úrody a príprave polí či sadov na zimné obdobie. Okrem praktických ukážok sa dozviete aj o moderných postupoch záhradkárčenia s dôrazom na potrebu zachovania starých odrôd ovocia.
Výrobu čepcov, drotárskych a slamených výrobkov, ale aj šitie krivou ihlou predvedie v nedeľu 10. septembra 2023 ženský spolok Živena zo Žiliny. Spracovanie chmeľu a sladu, varenie piva priamo v areáli múzea návštevníkom predstaví zamestnanec pivovaru Martins Michal Jančovič.
Na podujatí Michalský jarmok v nedeľu 1. októbra 2023 Vás lektorka modrotlačových dielní Lucia Dovalová zasvätí do tajov modrotlače, ktorej výrobu si budete môcť aj vyskúšať. Spolu s ňou sa oboznámite s technológiou farbenia modrotlače – postupmi tlačenia vzorov na látku s použitím špeciálnej krycej zmesi „papu“ a prípravou farbiacej indigovej zmesi „kypy“
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
25.08.2025, 11:16
Thermal Corvinus Veľký Medermiro
boli sme 19.8.25 a ako vždy všetko ok až na ľadovú vodu v unášajucej rieke až mala 21°C tak to bolo moc a píšete že 28-30°C tak velke sklamanie. A nedá sa kupať ani v plaveckom tam je tiež 21°C a bývalo aspon 24°C Vlny tam bola voda tročku prijatelnejšia ale tiež tak 24-25°C mala mx a píšu 28-30°C vstupne išlo hore ale vodu v týchto bazenoch neohreju škoda tento rok už nepôjdeme
24.08.2025, 16:58
KuchajdaJana Očenášová Bc.
Výborné miesto na prechádzku, či krátke okúpanie, ovlaženie sa s deťmi i bez. Výborné miesto na koncert či zábavu
20.08.2025, 12:08
Dobrý večer, prosím Vás čím-ako sa vám podarilo prilepiť tie cestoviny na kartón ? Skúšame všelijaké riešenie a zatiaľ bezúspešne. Prosím je to nejaký trik alebo špeciálne lepidlo ? Ďakujem vopred za nápady, tipy, rady
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár