29. 11. 2023 Vratko 2°C Skoro jasno

Deň detí v Abelande

01.06.2023 Autor: Danka, Foto: FB
Termín: 03.06.2023 Mesto:Lozorno Zdroj:stránka organizátora
FB IMG 1685647199773

Zdroj: FB Abeland - gazdovská dedinka

Pozývame vás túto sobotu 3.júna do našej Gazdovskej dedinky v Lozorne. Program pre deti je jednoduchý, Tamarka bude vaše deti zdarma vodiť na koni od 11. do 12.hodiny a potom od 13.do 14.hodiny a gazda Igor bude s vami chodiť do mlyna mlieť múku.

Vaše deti môžu strieľať lukom a prakom na strelnici s našim Matúšom. Dievky budú variť halušky a čajíky. Pre vaše deti pripravíme obriu húpačku vystreľovačku,hrnčiarsky kruh s hlinou. Nedávno sa našej kravičke narodilo teliatko Oslinka. Kozám zase sedem kozliatok dievčat ako z rozprávky a jeden capko. Ovce majú zasa kopu čiernych jahniatok. Dospelé kravičky aj kozy a ovce môžte kŕmiť mrkvou a jablkami, len si ich prineste.

Ako ochutnávku sme pripravili viac druhov syrov od našich dvoch kravičiek plemena Jerzey a domáci kváskový chlieb z našej ražnej múky.
Pripravíme vám fazulicu, bryndzové halušky, naše makušky, koláčiky, kávičku a domáce bylinkové čaje.

Otvoríme od 10.hodine a zatvoríme už o 14.30 hodine.

Prosíme parkujte pred zákazom vjazdu pri priehrade s 4 minútovou prechádzkou. Ak máte niekto zdravoné obmedzenie, alebo veziete k nám babku, tak prídite až na parkovisko.... Vstup so psíkom je dovolený na vodítku.

Napíšte komentár