10. 12. 2023 Radúz 3°C Dážď so snehom

Pre deti - Kúzelná Bratislava a jej ukryté zelené tajomstvá

29.05.2023 Autor: Danka, Foto: FB
Termín: 04.06.2023 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
FB IMG 1685358650750

Zdroj: FB Víkend otvorených parkov a záhrad

Kapacita skupiny je obmedzená. Na prehliadku je potrebné zakúpiť si lístok voppred:https://www.vopz.sk/trasa/14-pre-deti-kuzelna-bratislava-a-jej-ukryte-zelene-tajomstva

Koľko prehliadok Bratislavy ste už absolvovali s vašimi deťúrencami a aké to pre nich bolo? Zapamätali si niečo? My sme sa rozhodli, že chceme, aby prehliadky boli zaujímavé aj pre deti a zároveň aby deti pochopili, prečo je zeleň v meste dôležitá a že si ju treba chrániť. Ako to chceme dosiahnuť? Budeme pri tom kúzliť!

Práve vďaka kúzlam si Vaše ratolesti určite navždy zapamätajú, na ktorom mieste v Bratislave vystupovali komedianti, v ktorom dvore sa razili mince, či kde sa narodil náš významný vynálezca a iluzionista Wolfgang von Kempelen. A tajomstvá budú odhalené!

Počas tejto jeden a polhodinovej interaktívnej prechádzky navštívite spolu s naším sprievodcom – kúzelníkom Andrejom vybrané miesta, vypočujete si príbehy starej Bratislavy a možno sa naučíte aj vy kúzliť. Chýbať nebude ani malý darček pre deťúrence!

Sprievodca Vás bude sprevádzať od začiatku až po koniec, na každej zastávke sa zdržíte maximálne do 20 minút, medzi jednotlivými záhradami sa budete presúvať pešo, cestou budú aj schody. Pri prihlasovaní sa na tento okruh zohľadnite, prosím, tieto fakty.

Počas prehliadky je potrebné dodržiavať inštrukcie sprievodcu.

Trasa:

  • Academia Istropolitana
  • Lisztova záhrada
  • Stará radnica
  • Záhrada v Letnej čitárni u Červeného raka
  • Rómerov dom

Termíny na ktoré sa môžete prihlásiť:

  • sobota 3. júna 2023 o 10:00 - 11:30 - https://www.vopz.sk/termin/92
  • nedeľa 4. júna 2023 o 10:00 – 11:30 (bez Letnej čitárne u Červeného raka) - https://www.vopz.sk/termin/93

Cena:

Jednotné vstupné 8€
Dieťa do 3 rokov zdarma.

* V cene je zahrnutý odborný sprievodca, vstupy na vybrané miesta a kupón na malé občerstvenie v Cafe Bare Rómerov dom (Zámočnícka 10, Bratislava – Staré mesto), ktorý môžete využiť počas víkendu 3. – 4. júna 2023 (v sobotu v čase od 9:00 do 24:00 hod., v nedeľu od 9:00 do 20:00 hod.)

* V prípade zrušenia prehliadky z rozhodnutia organizátora Vám budú peniaze vrátené.

* Nákup uvedenej služby je možný len prostredníctvom služby CardPay alebo TatraPay na našej webovej stránke.


UPOZORNENIE:

Vzhľadom na presun pešo medzi jednotlivými záhradami a schody vás prosíme, aby ste zvážili vhodnosť tohto okruhu pre svoje ratolesti.

Odporúčame deťom pribaliť niečo na pitie, prikrývky hlavy (v prípade slnečného alebo chladného počasia), prípadne pršiplášte (v prípade zlého, daždivého počasia).

Napíšte komentár