22. 06. 2024 Paulína

Výstava V ČAROVNEJ KRAJINE GALÉaRIE

22.05.2023 Autor: Claudinka
Termín: 09.06.2023 a ďalšie Mesto:Piešťany Zdroj:stránka organizátora
v carovnej krajine galearie

Zdroj: kniznica.sk

Výstava ilustrácií výtvarníčky Nataše Štefunkovej z interaktívnych kníh Kataríny Kosánovej Ako maliari vidia svet a Ako umelci vidia svet, ktoré sú pozvánkami do galérie diel slovenských výtvarných umelcov.

Knihy vznikli ako výsledok dlhoročnej spolupráce výtvarnej pedagogičky a dramaturgičky Kataríny Kosánovej, spisovateľky Andrey Gregušovej a umeleckej šperkárky a ilustrátorky Nataše Štefunkovej, ktorá dala podobu dvom detským postavičkám Galému a Rii. Svoje mená prevzali zo slova Galéria, pretože obe knihy sú pre všetky tvorivé duše pozvánkou do jedinečných galérií výtvarných diel. Tentokrát vás pozývame do čarovnej krajiny, kde nájdete kreslené postavičky v rôznych vtipných situáciách. Nataša Štefunková pri ich tvorbe zvolila jednoduchú formu kresby, aby nekonkurovali vybratým výtvarným dielam, ale naopak, aby ich originalitu podporili. Je čitateľné, že ich vytvorila s ľahkosťou, humorom a nadhľadom. Pri ich vymýšľaní sa inšpirovala podobami svojich detí a vlastnou tvorbou nás presvedčila, že je výborná kresliarka a knihy oživila predovšetkým prostredníctvom svojej veľkej fantázie.

V knihách Ako Maliari vidia svet a Ako umelci vidia svet ťa dvaja malí kamaráti Galé a Ria prevedú galériou slávnych slovenských maliarov. Dozvieš sa, ktoré výtvarné techniky používali a uvidíš, aké zázraky s nimi dosiahli. Na vlastnej koži si vyskúšaš, akým spôsobom svoje obrazy vytvorili.

Okrem jedinečných obrazov, poučných výkladov, hravých básničiek, jednoduchých komiksov a veselých ilustrácií knihy ponúkajú množstvo zaujímavých aktivít, ktoré každému napomôžu spoznať tvorbu slovenských umelcov a presvedčia vás, že umenie je hra. Hra s farbami, čiarami, tvarmi, hra s hmotou, plátnom a so štetcom, ale hlavne s fantáziou. Zahrali sa výtvarníci, autorky knihy, zahrajte sa aj vy!

Napíšte komentár