15. 06. 2024 Vít

Malá morská víla

22.05.2023 Autor: MS
Termín: 24.06.2023 a ďalšie Mesto:SR Zdroj:stránka organizátora
B1 Malamorskavila

Zdroj: cinemart.sk

Hraná verzia kultovej rozprávky z pera Hansa Christiana Andresena z dielne Disney prichádza konečne aj do našich kín. Celé rodiny si ju môžu pozrieť už od 25. mája.

Dej príbehu veľkej lásky a túžby nás zavedie do 30. rokov 19. storočia do vôd fiktívneho ostrova v Karibiku. Ariel je temperamentná 18-ročná morská víla s krásnym hlasom a túžbou po dobrodružstve. Je najmladšou dcérou kráľa Tritona, ktorý zo svojho podmorského kráľovstva vládne oceánom. Ariel je fascinovaná svetom nad hladinou, svetom ľudí, s ktorými kráľ Triton zakázal akúkoľvek komunikáciu.

Pre Ariel je však ľudský svet priveľkým lákadlom. Všetok svoj voľný čas trávi s kamarátom Flounderom zbierajúc ľudské artefakty z vrakov lodí roztrúsených po dne oceánov, ktoré si odkladá do svojej tajne jaskyne. Jedného dňa ju pokušenie premôže - napriek prosbám priateľov a hrozbám svojho otca vypláva nad hladinu. Objaví majestátnu loď s posádkou dobrodružného princa Erika, ktorého Ariel zachráni, keď je jeho loď počas búrky zničená. Triton v hneve zničí celú zbierku jej jaskyne a Ariel sa stane odhodlanejšou, ako kedykoľvek predtým. Už ju totiž na svete nad hladinou neláka iba poznanie či dobrodružstvo, láka ju príťažlivý princ.

Uzavrie preto dohodu so zlou morskou čarodejnicou Uršulou, ktorá Ariel prisľúbi pomoc. Za ľudské nohy, po ktorých Ariel sníva, si však od nej vezme dary morskej panny vrátane piesne sirén. Ak sa Ariel na súši nepodarí do troch dní získať bozk pravej lásky, bude naveky patriť Uršule. Podarí sa Ariel presvedčiť Erika o tom, že to ona je tá krásna žena s nádherným hlasom, ktorá ho zachránila a ktorú hľadá?

Ukážka

Napíšte komentár