04. 12. 2023 Barbora 1°C Polooblačno

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2023

22.05.2023 Autor: Claudinka
Miesto:Hudobný pavilón v mestskom parku, Piešťany Termín: 01.06.2023 Mesto:Piešťany Zdroj:stránka organizátora
Otvorenie letnej kupelnej sezony 2023PN

Zdroj: FB Mesto Piešťany

Piešťany pripravujú na prvý júnový víkend už 30. ročník slávnostnej udalosti spolu s bohatým kultúrnym programom. Mesto si zároveň pripomína 910. výročie prvej písomnej zmienky, ktorá sa nachádza v Zoborských listinách. 

Oslavu leta odštartujú slávnostné fanfáry v podaní Trombon Quartetu na terase Domu umenia v piatok 2. júna o 19.00 h. Toto jedinečné vystúpenie je zároveň hudobnou pozvánkou na 68. ročník music festivalu Piešťany. Kultúrny program bude v piatok pokračovať v Hudobnom pavilóne v mestskom parku vystúpeniami kapiel King Shaolin (17.30 h) a Vidiek (20.00 h).

V sobotu 3. júna sa vedenie mesta a kúpeľov spolu s predstaviteľmi katolíckej a evanjelickej cirkvi zíde o 10.00 h na obrade Poďakovania za liečivé pramene v Hudobnom pavilóne Harmony. Program bude pokračovať o 10.30 tradičným sprievodom mestom, ktorý vedie od Kúpeľného ostrova k Hudobnému pavilónu v mestskom parku. V sprievode budú okrem predstaviteľov kultúrneho, spoločenského a politického života zastúpené aj delegácie z partnerských miest Piešťan, žiaci a študenti škôl na území mesta, športovci a rôzne záujmové skupiny. Po skončení sprievodu sa o 11.00 začne Slávnostný ceremoniál Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 2023 (OLKS 2023), ktorý bude moderovať Juraj Bača a vystúpia žiaci ZUŠ Piešťany.

V sobotu poobede bude program pokračovať v Hudobnom pavilóne v mestskom parku vystúpením kapiel Funny Fellows (15.00 h), Heľenine Oči (17.00 h), Pressburger Klezmer Band (18.30 h) a Polemic (21.00 h).

Nedeľňajší program sa začne vystúpením FSS Povoja o 14.00 v Hudobnom pavilóne v mestskom parku, nasledovať budú kapely Neznámi a Dora.

Mesto Piešťany v spolupráci s partnermi pripravilo aj bohatý sprievodný program. Už vo štvrtok 1. júna je nachystaný program pre deti v Prírodnom kine v mestskom parku v spolupráci s OZ Myška / InfoBODKA Piešťany. V piatok 2. júna o 19.30 sa uskutoční Otvárací koncert 68. music festivalu Piešťany. Sobotňajšie ráno spestrí Elektrárňa Piešťany podujatím Raňajky v Elektrárni.

Balneologické múzeum Imricha Wintera pripravilo na sobotu výstavu historických fotografií Piešťan a deti si budú môcť na tvorivých dielňach vyskúšať písanie hlaholikou a tajným písmom. Kultúrno-kreatívne centrum ARTA chystá Deň otvorených ateliérov – MLADOSŤ.

Návštevníci, ktorí uprednostňujú športové vyžitie, môžu na Lodenici sledovať zápolenie Dračích lodí O pohár primátora. Stretnutie Kanonierov v Piešťanoch prebehne na štadióne PFK od 9.00 a uskutoční sa pri príležitosti 10. výročia založenia slovenského Klubu ligových kanonierov pod záštitou SFZ a FAČR.

Napíšte komentár