Nenechajte si ujsť podobné podujatia!

Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Kedy: 1. jún 2023 od 9.00 - 14.30 hod.
Kde: Okresná knižnica Dávida Gutgesela - Výstavná sieň
Vstupné: Zdarma
Výstava kyjatických hračiek so 150 ročnou tradíciou je určená pre širokú verejnosť. V rámci výstavy ukážka výroby drevených hračiek spojená s predajom.
30. rokoch 20. storočia patrila obec Kyjatice k najvýznamnejším strediskám výroby drevených hračiek na Slovensku. V danom období, no i v nasledujúcich desaťročiach, sa výrobe drevených hračiek, zdobených charakteristickým rytým geometrickým ornamentom, venovalo viacero ľudových výrobcov. V súčasnosti je v priestore regiónu Gemer-Malohont ich pokračovateľom Ladislav Hedvigi, ktorý sa snaží nadviazať najmä na dielo Rudolfa Stehlíka z Veľkých Teriakoviec. Preto v roku 2019 bolo za účelom zachovania pôvodných postupov pri výrobe kyjatických hračiek a nábytku založené Občianske Združenie Kyjatické hračky. Cieľom združenia je propagácia takmer zabudnutej výroby, organizovanie prezentácií výrobných postupov, tvorivých dielní a výstav. Kyjatickým hračkám bola udelená značka regionálny produkt GEMER-MALOHONT a získali aj Osvedčenie o zápise do reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska. V rámci festivalu bude mať pán Hedvigi remeselnú dielňu a výstavu svojej umeleckej tvorby.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
18.07.2025, 20:57
Termálne kúpalisko Sklené Teplice Jozef
pekne kupalisko čista voda a areal kupaliska,dobry bufet-super plavčíci skratka fain.
Rad sem chodim už niekolko rokov,len to nepokazte.
Jozef
Viničné
12.07.2025, 08:07
Sedačková lanovka Železná studnička - Kamzík (Koliba)Barka
Sedacky su v zlom stave, bolo by potrebne preverit ich po technicke stranke. Sedadla sa pocas jazdy naklapaju, kvoli chybajucim skrutkam. Nedostatocne zaistenie pocas jazdy. Chaba konstrukcia. Nedostatocna opora noh. Dieta vam moze kedykolvek vypadnut a zabit sa. Uz nikdy viac. Dufam, ze to bud zatvoria alebo kompletne prerobia, aby boli splnene zakladne bezpecnostne limity. Ked sa chcete odviezt, tak jedine bez deti, na vlastnu zodpovednost.
30.06.2025, 17:44
13 tipov kam s deťmi v Trenčianskom krajiAlena
Ešte by som pridala prechádzku Haluzickou Tiesnavou. Je to taky mini prales
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár