18. 06. 2024 Vratislav/Vratislava

Jarné trhy na zámku Schloss Hof

24.02.2023 Autor: Simona
Termín: 16.04.2023 a ďalšie Mesto:Schloss Hof (AT) Zdroj:stránka organizátora

Schloss Hof 165 Schloss Schoenbrunn Kultur und Betriebsges.m.b.H. Michal Cilc print

Najväčší vidiecky zámocký komplex v Rakúsku, zámok Schloss Hof v záplave jari otvára novú sezónu 11.03.2023.  V zámockom areáli s  veľkolepou terasovitou barokovou záhradou a čarovným vidieckym statkom, si môžete vychutnať prebúdzanie prírody v najrozmanitejších podobách.

Barokový zámok Schloss Hof ležiaci pri rieke Morava, len pár kilometrov od Bratislavy začína svoju veľkolepú sezónu už tradične s veľkonočnými trhmi, ktoré sa konajú v jedinečnom prostredí medzi historickými kulisami zámku a v srdci autentického statku, ktorý dáva miestu akési vidiecke čaro.  

Príchod jari a veľkonočné sviatky môžu návštevníci zámku Schloss Hof prežívať intenzívnejšie, počas šiestich jarných víkendov vďaka tradičným veľkonočným trhom, na ktoré po veľkonočnom víkende nadviažu jarné trhy.  Zo zimy prebúdzajúci sa zámok s rozsiahlym areálom a krásnou prírodou je ideálnym miestom pre pestrú oslavu jari. 

Kreatívne jarné programy

Okrem tradičného remeselného trhu sa návštevníci môžu tešiť aj na sladké a slané pochúťky regionálnej kuchyne. V znamení pestrosti sa bude niesť aj sprievodný program. Detskí návštevníci môžu v kreatívnych dielničkách popustiť uzdu fantázii a z pripravených komponentov vytvoriť nádherné jarné dekorácie či pestrofarebné drobnosti pre svojich blízkych. 

Schloss Hof 129 Schloss Schoenbrunn Kultur und Betriebsges.m.b.H. Michal Cilc print

Zdroj: © Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. - Michal Cilc_print

 

Historický zámok v jarnej kráse so zaujímavými výstavami

Okrem množstva zážitkov, ktoré vám pripravia veľkonočné trhy a jarné trhy, si prídu na svoje aj tí, ktorí hľadajú pokoj a históriu. Pri prechádzke pôvodným nábytkom zariadenými komnatami zámku sa vyberte po stopách princa Eugena Savojského a Márie Terézie. Či už putujete sami, alebo v spoločnosti lektora v slovenskom jazyku, budete mať pocit, že ste hosťom veľkolepej oslavy. Nielen vzácne zariadené miestnosti dávajú možnosť nahliadnuť do bohatstva a každodenného života šľachty 18. storočia, ale aj mimoriadna výstava„Poklady na cisárskej slávnostnej tabuli“, ktorá je rozšírená o nový motív „Servisy s dušou“. Táto časť výstavy je venovaná známym Habsburgovcom ako cisárovná Alžbeta, Maximilián Mexický alebo korunný princ František Ferdinand. Súčasťou výstavy sú aj vzácne zdobené taniere z obdobia biedermeieru pod mottom „Umenie prenesené na tanier“. 

Lovecký zámoček opäť otvára svoje brány

Po zimnej prestávke otvára svoje brány aj bývalý lovecký zámok Niederweiden. Práve na tomto zámku, ktorý je súčasťou zámockého komplexu Schloss Hof sa nachádza ďalšia časť mimoriadnej výstavy s pod titulom „Tajomstvá z kuchyne – Pohľad do zákulisia“.
Ak hľadáte možnosť na aktívne prežitie prvých jarných víkendov  v spoločnosti rodiny a priateľov, alebo zažiť prebúdzanie prírody vychutnajte si jedinečný výlet v prostredí, kde sa snúbi krása prírody s čarom histórie.

Termín: Veľkonočné a jarné trhy sa konajú 11.03.-12.03.|18.03.-19.03. |25.03.-26.03. |01.04.-02.04.|08.04.-10.04.

Jarné trhy: 15.04.-16.04.   

Miesto: Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1 

Vstupné: 

  • Veľkonočné a jarné trhy : dospelí 8,50 €  | deti (6–18 rokov) 4,- € | rodiny (2 dospelí + max. 3 deti) 21,- €

  • Veľkonočné a jarné trhy vrátane zámku Schloss Hof a zámku Niederweiden: dospelí 21,- €  | deti (6–18 rokov) 12,- € | rodiny (2 dospelí + max. 3 deti) 54,- €

  • Ročná vstupenka dospelí 46,-€  | deti (6–18 rokov)  26,-€. 

Prehliadka s lektorom v slovenskom jazyku: dospelí 4,-€ |deti 2,-€

 

Napíšte komentár