08. 06. 2023 Medard 24°C Búrky

Februárový program v Baterkárni

24.01.2023 Autor: Claudinka
Termín: 21.02.2023 a ďalšie Mesto:Trnava Zdroj:stránka organizátora
Tyzden detskeho oblecka baterkaren TT

Zdroj: baterkaren.sk

Aj v mesiaci FEBRUÁR nás čaká v Baterkárni bohatý program. Nenechajte si ujsť pravidelné týždne a SWAPy v reuse centre a príďte si vybrať krásne kúsky z druhej ruky ako nové. Nezmeškajte obľúbené kurzy maľovania a výroby prírodnej kozmetiky v priestoroch Zdieľanej dielne a naučte sa novým zručnostiam.

31.1.- 4.2. Pravidelný týždeň detského oblečenia
Máte pocit, že detičky rastú ako z vody a neustále kupujete nové oblečenie? Nemusíte. Príďte si vybrať kúsky oblečenia či doplnkov pre deti z nášho reuse centra a šetrite cenné zdroje našej planéty, ale aj tie vlastné, finančné. Nezmeškajte obľúbený týždeň detského oblečenia venovaný vašim najmenším. Dajte šancu oblečeniu, obuvi a rôznym doplnkom z druhej ruky. Neminiete ani veľa peňazí, keďže všetky kúsky si budete môcť osvojiť za symbolický príspevok, ktorý putuje na podporu a činnosť OZ SaUvedom.

2.2. Kurz pre malé Baterky: Vytvor si vlastné dizajnové tričko - maľovanie na tričká (15:30-17:00)
Kurzy upcyklovania spojené s maľovaním sú skvelou zábavou aj pre naše malé Baterky. Na februárovom kurze si deti budú môcť vytvoriť dizajn trička podľa svojich predstáv pomocou farieb na textil. Na kurz je potrebné si priniesť vlastné tričko (najlepšie z prírodného materiálu – bavlna, ľan), na ktoré si pomocou pripravených šablón alebo vlastných návrhov vytvoria dizajn. Kurz je skvelou príležitosťou ako oživiť málo nosené tričká a maľbou ich ozvláštniť, alebo zakryť krásnym dizajnom fľak či inú vadu na tričku. Alternatívou k tričku môže byť plátenná taška, bunda - čokoľvek, čomu chcete vdýchnuť nový život.
Cena: 19,90 €
Kurz je vhodný pre deti vo veku od 8 rokov. Kapacita kurzu je obmedzená.
V cene kurzu je zahrnutý materiál a pomôcky na maľovanie, lektorné, voda na osvieženie.

4.2. Upcyklujeme v Baterkárni: Uši si tašku z džínsov (10:00-12:00)
Naučte sa obsluhovať šijací stroj a odneste si hotový výrobok za dve hodiny. Ukážeme vám, ako na to. Na kurze sa krok po kroku oboznámite so šijacím strojom, naučíte sa ho obsluhovať a používať, ušiť rovný steh a nakoniec aj hotový výrobok. Tento sa bude vyrábať taška cez plece zo zvyškovej rifľoviny. Džínsy sú univerzálnym kúskom oblečenia, ktoré však znečisťuje planétu. Budú sa kombinovať rôzne druhy džínsov, ktoré už nemajú využitie a z kurzu si okrem novej zručnosti odnesiete vlastnoručne ušitú tašku.
Cena: 25,90 €
V cene kurzu je zahrnutý materiál a pomôcky, lektorné, voda na osvieženie. Kapacita kurzu je obmedzená.

4.2. Pravidelný SWAP detského oblečenia (10:00-12:00)
Byť rodičom znamená utrácať nemalú čiastku na hračky a oblečenie, z ktorého aj tak za pár rokov vaše dieťa vyrastie. Príďte vybrať deťúrencom oblečenie z druhej ruky na swap detského oblečenia a doplnkov. Kúsky z druhej ruky sú často ako nové a ich kúpou šetríme nielen prírodné zdroje, ale aj tie vlastné. Medzi oblečením a doplnkami z druhej ruky nájdete kúsky z kvalitných materiálov či s originálnou potlačou za zlomok sumy, ktorú by ste zaplatili v štandardnom obchode.
Vstupné: 0 €, hradia sa odnesené veci - 1 ks/2-5 €

7.2 - 11.2. Pravidelný týždeň hračiek a hier
Deti sa dokážu s jednou hračkou hrať len krátku dobu a potom ich to dokáže omrzieť. Nové hračky vyskakujú z každej strany a ich kúpa stojí nemalé peniaze. Stále je to jeden z najlepších darčekov, ktorý dokáže vyčariť milovanému dieťaťu či vnúčaťu úsmev. Darujte nový domov už použitým hračkám či hrám pre všetky vekové kategórie, ktoré potešia rovnako, ako tie nové. Symbolické príspevky putujú na podporu činnosti centra a občianskeho združenia SaUvedom.
Vstupné: 0 €, hradia sa odnesené veci - 1ks/2-5 €

8.2. Pravidelný SWAP kníh (11:00-17:00)
Aj vy dokážete s dobrou knihou stráviť hodiny a hodiny? Rýchlo ju prečítať a pustiť sa do listovania novej Swap kníh je skvelou príležitosťou, ako nájsť originálny kúsok do vašej domácej knižnice bez toho, aby ste utrácali financie na nové. Týmto spôsobom šetríte nielen vlastné zdroje, ale aj tie prírodné. Rovnako môžete uvoľniť miesto v knižnici u vás doma a knihy, ktoré už nečítate priniesť do reuse centra, kde sa im potešia ďalší návštevníci.
Vstupné - 0 € Platíte za to, čo si odnesiete - 1 ks/2-5 €

11.2. Pravidelný SWAP hračiek a hier (10:00-12:00)
Chcete potešiť svoje deti či vnúčatá hračkou či hrou, za ktorú neutratíte príliš veľa peňazí? Deti sa dokážu s jednou hračkou hrať len krátku dobu a potom ich to dokáže omrzieť. Nové hračky vyskakujú z každej strany a ich kúpa stojí nemalé peniaze. Stále je to jeden z najlepších darčekov, ktorý dokáže vyčariť milovanému dieťaťu či vnúčaťu úsmev. Na swape hračiek a hier nájdete hračky všetkého druhu a pre všetky vekové kategórie za symbolické príspevky. Vaše symbolické príspevky za ne putujú na podporu aktivít o.z. SaUvedom.
Vstupné: 0 €, hradia sa odnesené veci - 1 ks/2-5 €

14.2. Valentínsky swap ako oslava materinskej lásky pre mamičky a ich drobcov (10:00-18:00)
Tohtoročný sviatok sv. Valentína v Baterkárni oslávia trochu netradične, oslavou materinskej lásky. Pripravili si Valentínsky swap pre mamičky, čerstvé mamičky či budúce mamičky a ich nové a budúce bábätká. Mamičky, využite túto možnosť, aby ste priniesli veci, ktoré už nepotrebujete, prípadne také, ktoré ste v zápale chystania výbavičky pokúpili, no nikdy nevyužili. Budúce a čerstvé mamičky, využite príležitosť nachystať si svoju výbavičku udržateľnejšie a zodpovednejšie, s väčším ohľadom na životné prostredie i rodinný rozpočet. Swap bude prebiehať netradične v utorok, počas celého týždňa až do soboty nájdete v reuse centre ponuku oblečenia, kníh či rôznych potrieb pre mamičky a deti. Počas swapu a celého týždňa môžete veci taktiež priniesť
Vstupné: 0 €, hradia sa odnesené veci - 1 ks/2-5 €

14.2.-18.2. Oslávme materinskú lásku Valentínskym týždňom oblečenia a potrieb pre mamičky a ich drobcov
Špeciálny Valentínsky týždeň pre mamičky čerstvé mamičky či budúce mamičky a ich bábätká bude prebiehať počas celého týždňa v priestoroch nášho reuse centra. Mamičky, využite túto možnosť, aby ste priniesli veci, ktoré už nepotrebujete, prípadne také, ktoré ste v zápale chystania výbavičky pokúpili, no nikdy nevyužili. Budúce a čerstvé mamičky, využite príležitosť nachystať si svoju výbavičku udržateľnejšie a zodpovednejšie, s väčším ohľadom na životné prostredie i rodinný rozpočet. Počas tohto týždňa nájdete v priestoroch reuse centra rozšírenú ponuku rôznych potrieb pre mamičky, budúce mamičky ako je tehotenské oblečenie či oblečenie na dojčenie, rôzne potreby ako odsávačky či sterilizátory, ale aj tématické knihy. Počas tohto týždňa môžete veci do reuse centra taktiež priniesť v max množstve 2 tašky bežnej veľkosti.

16.2. Vyrob si vlastné voňavé mydlo (16:30-18:00)
Naučte sa vyrobiť mydlo z prírodných ingrediencií. Výroba je jednoduchá, zábavná a fantázii sa medze nekladú. Privoňajte si k esenciálnym olejom, vyberte si sušený kvet či bylinku, pridajte štipku farbiva a mydlovú hmotu a vaše mydlo je na svete. Z kurzu si odnesiete dve originálne, vlastnoručne vyrobené prírodné mydlá. Kurz je vhodný aj pre deti, účasť rodiča je nutná pri deťoch do 8 rokov.
Cena: 17,90 €
V cene kurzu je zahrnutý materiál na výrobu 2 kusov mydiel, lektorné, voda na osvieženie. Kapacita kurzu je obmedzená.

18.2. Sobotný kurz pre malé baterky: Vyšívame vrecko na desiatu (10:00-12:00)
Na obľúbené kurzy pre deti sa môžete tešiť aj v mesiaci február. Sobotné doobedia sú v Baterkárni venované špeciálne deťom a učeniu sa novým zručnostiam. Tentokrát sa budeme s deťmi učiť krok po kroku vyšívať s našou lektorkou Miškou. Deti sa naučia pracovať s ihlou a bavlnkou a samé si vyšijú svoj vlastný návrh na desiatové vrecko, ktoré si z kurzu odnesú. Naučia sa tak základom ručného vyšívania, ktoré môžu ďalej rozvíjať doma alebo na ďalších našich pripravovaných kurzoch.
Cena: 24,90 €
Kurz je vhodný pre deti od veku 8 rokov.
V cene kurzu je zahrnutý materiál na výrobu a vrecko, ktoré si deti vyšijú, lektorné, voda na osvieženie. Kapacita kurzu je obmedzená.

21.2. Kurz výroby voskových obrúskov (16:00-17:30)
Pridajte sa k nám na našom tvorivom kurze výroby voskových obrúskov a naučte sa vyrábať krásne a užitočné fólie, ktoré potešia aj ako darček. Voskové obrúsky sa v poslednej dobe tešia veľmi veľkej obľube ako „eko“ náhrada k potravinárskej fólii. Využiť ich môžete napríklad na zabalenie zvyškov ovocia a zeleniny, desiaty či ako pokrývku misky na uskladnenie potravín. Vhodné sú tiež na prenos mydiel a tuhých šampónov pri cestovaní. Predstavivosti sa medze nekladú, tieto obrúsky sú naozaj univerzálne.Ich úžasnou výhodou je, že ich môžete používať opakovane a tak netvoríte zbytočný odpad. Zároveň pri ich výrobe možno použiť zvyškové látky, ktoré tak isto zachránite pred vyhodením.
Cena: 17,90€
Kurz je vhodný aj pre deti, do veku 8 rokov je nutný sprievod rodiča. Kapacita kurzu je obmedzená.
V cene kurzu je zahrnutý materiál na výrobu 2 kusov voskových obrúskov, lektorné, voda na osvieženie.

Napíšte komentár