30. 06. 2022 Melánia 38°C Horúco

Familypark v Rakúsku

Autor: Claudinka, Foto: familypark.at

140531 0385

Adresa:M. Müller Ges.m.b.H, Märchenparkweg 1-7062 St. Margarethen im Bgld. Telefón:+43 02685 60707 E-mail:office@familypark.at www:stránka organizátora
Hodnotenie:

K výletu do Burgenlandu patrí pre mnoho Slovákov cyklotúra alebo návšteva termálnych kúpeľov. Pre všetkých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, ponúkame vhodnú alternatívu. Len 60 km od Bratislavy sa nachádza najväčší zábavný park v Rakúsku – Familypark.   

Zasadený do Rustskej pahorkatiny,  iba niekoľko kilometrov od Neziderského jazera a jazerného mesta Rust, ponúka Familypark na ploche 145.000 m²  množstvo  atrakcií  pre všetky vekové kategórie.

V štyroch rozličných tematických svetoch

 • Erlebnisburg (zážitkový hrad), 
 • Märchenwald  (rozprávkový les),
 • Bauernhof (gazdovský dvor) a
 • Abenteuerinsel (dobrodružný ostrov)

pozýva maskot parku kocúr Filippo  mladých i starých na pestrú objaviteľskú  cestu plnú zábavy a akčných scén. 

Odvážni si môžu vyskúšať razantnú jazdu na rodinnej horskej dráhe  Rattenmühle (Potkaní mlyn) alebo absolvovať na lietajúcom stroji  Leonardos Flugmaschine jedinečný okružný let až do výšky 20 metrov.   Po relaxačnej jazde na kolotoči Apfelflug si návštevníci môžu vychutnať  panoramatický výhľad z veže Römerturm na Neziderské jazero a pohorie Hügelland.    

Pestrú ponuku máme aj pre tých najmenších – spolu s rodičmi si môžu zajazdiť na vláčiku alebo na traktore po gazdovskom dvore. Veľmi obľúbená je aj zvieracia ZOO Tante Mizzi’s kleine Farm, kde môžu deti pozorovať  a hladkať zvieratká z bezprostrednej blízkosti.    

Ten, kto zdolá vranie hniezdo Krähennest, môže sa tešiť na šmýkačku  o dĺžke 40 metrov. Zábavný bonus: kozičky zo ZOO  „Tante Mizzis Kleine Farm“ sa vyšplhajú po drevených mostíkoch dookola komplexu  šmýkačiek  až do výšky 8 metrov a môžu sa deťom prizerať počas zábavy na šmýkačkách.   

Na kolotoči Froschhüpfer si môžu už aj tí najmenší návštevníci Familyparku spoločne so svojimi rodičmi alebo starými rodičmi vytočiť pár veselých kôl na žabacom chrbte.

Park ponúka k množstvu dráhových atrakcií  ešte  mnoho  ďalších  dobrodružných priestorov,  zážitkové ihriská a vodné plochy,  preliezačky, hudobné divadlo a spoločné hry, pri ktorých je veľa čo objavovať.     

Familypark však  neponúka iba atrakcie.  Celý areál parku je popretkávaný idylicky upravenými zelenými plochami, ktoré  obohacujú návštevu tohto zariadenia.

Kulinárska ponuka je tiež bohatá – okrem obľúbenej rakúskej klasiky je návštevníkom k dispozícii 15 gastronomických prevádzok so špeciálnymi druhmi jedál, prispôsobenými aktuálnemu tematickému svetu.    

Familypark je viac ako iba zážitkový park s jednotlivými atrakciami.  Ponoríte sa do fantastického sveta plného zábavy a dobrodružstva,  ktorý bolo dotvorený  do najmenších detailov s fantáziou a  hojnosťou kreativity. Ideálne výletné miesto v bezprostrednej blízkosti Neziderského jazera, v ktorom sa  mladí  i starí cítia rovnako dobre. 

POZOR!

Deti mladšie ako 14 rokov smú rodinný park navštíviť len v sprievode dospelej osoby (minimálny vek 18 rokov). Psy a iné domáce zvieratá majú vstup do parku ZAKÁZANÝ! Detské bicykle, odrážadlá, kolobežky a podobné veci nie je povolené vziať so sebou do parku.

V prípade zlého počasia si vyhradzujeme právo na zmenu otváracích hodín!
V prípade zlého počasia vstupné nevraciame!


Gastronómia

V jedenástich rozličných gastronomických zariadeniach si každý z vás nájde v ponuke niečo pre seba. Okrem obľúbených klasických jedál ponúka každý podnik individuálne jedlá a nápoje, prispôsobené jednotlivým tematickým parkom. Či si vyberiete domáci burger v prístavnej taverne, stredozemské krevety na ražni v rímskej reštaurácii alebo šťavnaté pečené bravčové v gazdovskej krčmičke - je to na vás!

Naše kaviarne pozývajú na malú prestávku, počas ktorej si môžete vychutnať jednu z množstva druhov kávy, zmrzlinový pohár alebo  čerstvo upečené donutky. Čerstvé potraviny od dodávateľov získavame a spracúvame viackrát týždenne.  Kde je to možné, využívame regionálne produkty a prísady z biologického dvora.  Bylinky v našich jedlách pochádzajú z našich vlastných záhonov a využívame ich v kuchyniach reštaurácií.

Sezóna 2021

19. mája - 1 november

otvorené ešte 5 h 50 min
otvorené od 10:00 - 19:00
Pokladne a posledný vstup: 18:00 hod.

Denné lístky si je potrebné kúpiť online : www.familypark.at/ticketshop

Mapa: N 47° 48′ 7″ E 16° 38′ 51″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Stanulienka 08.01.2022, 23:22

  Výlet so známymi bol skvelý. Hneď pri vstupe nás prostredie zaujalo. Každý si príde na svoje. Je správne, že niektoré atrakcie sú obmedzené pre menšie deti. Určite vedia prečo. Deti často spomínajú na tento park a my dospelí tiež. Da sa tam aj v pohode najesť. Určí treba rátať, že sa zdržite dlhšie

 • Ľuboš 08.01.2022, 23:18

  Super zážitok pre deti. Počasie síce nevyšlo najideálnejšie, ale páčilo sa. Ak by to bolo cenovo prijateľnejšie, prišli by sme zas.

 • Veronika 26.11.2021, 13:16

  Boli sme tento rok na Halloween, deťom sa veľmi páčilo. Super atrakcie, za cenu lístka sa naozaj vrchovato vykolotočujete. Páči sa nám, že si tu každá veková kategória nájde to svoje. Synátor má 3,5 roka - ten bol unesený z traktorov a vláčikov, dcéra 12 a tá zo mňa skoro dušu vytriasla na horských dráhach :D reštaurácie na naše pomery trochu drahšie, ale kedže sme sa potrebovali zohriať a aj teplé jedlo za celý deň do seba dostať, tak sme to nejak neriešili. Teplý čajík, tekvicová polievka, jedna pizza a zeleninový rezník so šalátom : nám chutilo

 • Helena 02.01.2021, 20:22

  Toto bol prvý park,ktorý sme navštívili už ako rodičia a teda aj s dieťaťom a odvtedy tam chodíme každý rok

 • Gep 26.11.2020, 20:40

  Nádherný park, určite osloví všetky vekové kategórie. Chceli sme ísť aj tento rok ale covid nedovolil. Aj pre menšie detičky vhodné,cez leto krasny chladok a aj menšie osvieženie. Vstupné podla mna akurat,ked sme boli v Pratri vyšlo nas to určite drahsie za par hodín ako tu za celý deň

 • Veronika 20.11.2020, 18:19

  Mega zážitok

 • Bubo 08.01.2020, 22:33

  Boli sme v rodinnom parku v čase, keď sa oslavoval Haloween, takže na každom rohu na nás číhali kostry a deťom sa veľmi páčilo, len sme nestihli všetky atrakcie, lebo boli dlhé čakacie rady. Nevýhodou bolo chladnejšie počasie, takže určite by som išiel skôr v lete, ale inak výborný zážitok a pre deti raj.

 • Lucka 06.01.2020, 21:16

  Familypark milujeme. Atrakcie sú parádne a svoje si tu nájde každý člen rodiny, od tých najmenších až po rodičov. Odporúčame naozaj.

 • Cleona 06.01.2020, 17:33

  Absolvujeme raz rocne. Deti sa vzdy vysantia. Napriel tomj ze tam byva vzdy vela ludi, vsetko tam bezi ako hodinky. Je tam vodna zona, oddychova zona s krasnymi vyjavmi z rozpravok a samozrejme atrakcie pre velkych ale aj najmensich.

 • Patrícia 22.11.2019, 21:58

  Toto je super miesto pre decka škoda že nieco take nie je u nas na Slovensku. Sme zo záhoria takže to máme relatívne blízko,boli sme nadšeni nie len decka ale aj dospelý si prišli na svoje. Vrelo odporúčam. Neďaleko Nesiderske jazero, takže aj pre ludi ktorý bývajú dalej odporúčam na viac dní

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár