24. 07. 2024 Vladimír 29°C Búrky

Familypark v Rakúsku

Autor: Claudinka, Foto: familypark.at

140531 0385

Adresa:M. Müller Ges.m.b.H, Märchenparkweg 1-7062 St. Margarethen im Bgld. Telefón:+43 02685 60707 E-mail:office@familypark.at www:stránka organizátora
Hodnotenie:

K výletu do Burgenlandu patrí pre mnoho Slovákov cyklotúra alebo návšteva termálnych kúpeľov. Pre všetkých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, ponúkame vhodnú alternatívu. Len 60 km od Bratislavy sa nachádza najväčší zábavný park v Rakúsku – Familypark.   

Zasadený do Rustskej pahorkatiny,  iba niekoľko kilometrov od Neziderského jazera a jazerného mesta Rust, ponúka Familypark na ploche 145.000 m²  množstvo  atrakcií  pre všetky vekové kategórie.

V štyroch rozličných tematických svetoch

 • Erlebnisburg (zážitkový hrad), 
 • Märchenwald  (rozprávkový les),
 • Bauernhof (gazdovský dvor) a
 • Abenteuerinsel (dobrodružný ostrov)

Pozýva maskot parku kocúr Filippo  mladých i starých na pestrú objaviteľskú  cestu plnú zábavy a akčných scén. 

Vodná šmykľavka „Bobrí hrad“, ktorá bola otvorená v lete 2022 v tematickom celku Gazdovský dvor, je zárukou fantastického osvieženia. Počas 5-minútovej jazdy budete pozorovať výjavy zo života bobrej rodinky a zažijete nejedno prekvapenie. Vzrušenie si užijete aj vo výťahu, ktorý vás zavezie do výšky 17 metrov, odkiaľ budete rýchlosťou až 65 km/h svišťať dolu. Pasažieri i diváci sa pritom môžu tešiť na mokré pristátie s veľkým čľupnutím v obrovskom bazéne. To si určite nemôžete nechať ujsť! Ak nechcete zostať mokrí, oblečte si radšej pončo do dažďa alebo si osušte vlasy vo Veternom tuneli.

Familypark však neponúka iba atrakcie.  Celý areál parku je popretkávaný idylicky upravenými zelenými plochami, ktoré obohacujú návštevu tohto zariadenia.

Kulinárska ponuka je tiež bohatá – okrem obľúbenej rakúskej klasiky je návštevníkom k dispozícii 15 gastronomických prevádzok so špeciálnymi druhmi jedál, prispôsobenými aktuálnemu tematickému svetu.    

Familypark je viac ako iba zážitkový park s jednotlivými atrakciami.  Ponoríte sa do fantastického sveta plného zábavy a dobrodružstva,  ktorý bolo dotvorený  do najmenších detailov s fantáziou a  hojnosťou kreativity. Ideálne výletné miesto v bezprostrednej blízkosti Neziderského jazera, v ktorom sa  mladí  i starí cítia rovnako dobre. 

POZOR! Deti mladšie ako 14 rokov smú rodinný park navštíviť len v sprievode dospelej osoby (minimálny vek 18 rokov). Psy a iné domáce zvieratá majú vstup do parku ZAKÁZANÝ! Detské bicykle, odrážadlá, kolobežky a podobné veci nie je povolené vziať so sebou do parku.

V prípade zlého počasia si vyhradzujeme právo na zmenu otváracích hodín!
V prípade zlého počasia vstupné nevraciame!

Gastronómia

V jedenástich rozličných gastronomických zariadeniach si každý z vás nájde v ponuke niečo pre seba. Okrem obľúbených klasických jedál ponúka každý podnik individuálne jedlá a nápoje, prispôsobené jednotlivým tematickým parkom. Či si vyberiete domáci burger v prístavnej taverne, stredozemské krevety na ražni v rímskej reštaurácii alebo šťavnaté pečené bravčové v gazdovskej krčmičke - je to na vás!

Naše kaviarne pozývajú na malú prestávku, počas ktorej si môžete vychutnať jednu z množstva druhov kávy, zmrzlinový pohár alebo  čerstvo upečené donutky. Čerstvé potraviny od dodávateľov získavame a spracúvame viackrát týždenne.  Kde je to možné, využívame regionálne produkty a prísady z biologického dvora.  Bylinky v našich jedlách pochádzajú z našich vlastných záhonov a využívame ich v kuchyniach reštaurácií.

Otváracie hodiny a ceny 2024:

logo

23. marca – 3. novembra

Ceny:

Celodenný lístok od 3 rokov: od 29 euro v online shope
Celodenný lístok od 3 rokov zakúpený v pokladnici: 34,- euro
Deti do 3 rokov: vstup zdarma
Celoročný lístok: 89,- euro na osobu

Ďalšie ceny a informácie nájdete na www.familypark.at

Mapa: N 47° 48′ 7″ E 16° 38′ 51″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Lucy 03.01.2023, 22:44

  juuuuj, toto bol super vylet a zazitok pre malych aj velkych, skoda ze mi uz deti vyrastli :-) Odporucam, paradny celodenny vylet ♥

 • Boris 14.08.2022, 20:22

  Dal som 4 hviezdičky preto,ako všetko super,chodíme každý rok,ale tento rok to s cenami občerstvenia trochu prehnali,Chorvátsko je oproti tomuto veľmi lacné! Ako 0,5 voslauer ochutená 3 eur??Dali sme si obed teda 2 dospelé porcie,2 decke 70 eur,pri tejto sume sme sa v chorvatsku najedli a ešte aj sme všetko nezjedla.Ako atrakcie všetko super ale ceny občerstvenia bohužiaľ to je tam teraz veľmi prehnane!!

 • Stanulienka 08.01.2022, 23:22

  Výlet so známymi bol skvelý. Hneď pri vstupe nás prostredie zaujalo. Každý si príde na svoje. Je správne, že niektoré atrakcie sú obmedzené pre menšie deti. Určite vedia prečo. Deti často spomínajú na tento park a my dospelí tiež. Da sa tam aj v pohode najesť. Určí treba rátať, že sa zdržite dlhšie

 • Ľuboš 08.01.2022, 23:18

  Super zážitok pre deti. Počasie síce nevyšlo najideálnejšie, ale páčilo sa. Ak by to bolo cenovo prijateľnejšie, prišli by sme zas.

 • Veronika 26.11.2021, 13:16

  Boli sme tento rok na Halloween, deťom sa veľmi páčilo. Super atrakcie, za cenu lístka sa naozaj vrchovato vykolotočujete. Páči sa nám, že si tu každá veková kategória nájde to svoje. Synátor má 3,5 roka - ten bol unesený z traktorov a vláčikov, dcéra 12 a tá zo mňa skoro dušu vytriasla na horských dráhach :D reštaurácie na naše pomery trochu drahšie, ale kedže sme sa potrebovali zohriať a aj teplé jedlo za celý deň do seba dostať, tak sme to nejak neriešili. Teplý čajík, tekvicová polievka, jedna pizza a zeleninový rezník so šalátom : nám chutilo

 • Helena 02.01.2021, 20:22

  Toto bol prvý park,ktorý sme navštívili už ako rodičia a teda aj s dieťaťom a odvtedy tam chodíme každý rok

 • Gep 26.11.2020, 20:40

  Nádherný park, určite osloví všetky vekové kategórie. Chceli sme ísť aj tento rok ale covid nedovolil. Aj pre menšie detičky vhodné,cez leto krasny chladok a aj menšie osvieženie. Vstupné podla mna akurat,ked sme boli v Pratri vyšlo nas to určite drahsie za par hodín ako tu za celý deň

 • Veronika 20.11.2020, 18:19

  Mega zážitok

 • Bubo 08.01.2020, 22:33

  Boli sme v rodinnom parku v čase, keď sa oslavoval Haloween, takže na každom rohu na nás číhali kostry a deťom sa veľmi páčilo, len sme nestihli všetky atrakcie, lebo boli dlhé čakacie rady. Nevýhodou bolo chladnejšie počasie, takže určite by som išiel skôr v lete, ale inak výborný zážitok a pre deti raj.

 • Lucka 06.01.2020, 21:16

  Familypark milujeme. Atrakcie sú parádne a svoje si tu nájde každý člen rodiny, od tých najmenších až po rodičov. Odporúčame naozaj.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár