22. 03. 2023 Beňadik 18°C Polooblačno

Rozprávková sobota na Smolenickom zámku

14.12.2022 Autor: Externý prispievateľ, Foto: Smolenický zámok
Termín: 17.12.2022 Mesto:Smolenice Zdroj:stránka organizátora

Rozpravkova sobota

Vianoce sú za rohom, a preto sme sa rozhodli venovať predvianočnú sobotu na Smolenickom zámku našim najmenším návštevníkom. 

Počas celého dňa (od 10:00 do 16:00) bude v Galérii na Dolnom nádvorí pripravený program pre všetky deti, ktoré si zakúpia lístok na prehliadku zámku (3€/dieťa, 4€ dospelý) alebo divadelné predstavenie (8€/osoba) Divadla Jána Palárika - Ako sa hus vyparádila (predstavenie o 14:00 a 16:00).

V Zámockej galérii si deti budú môcť vyrobiť rôzne vianočné postavičky, zahrať piškôrky, či triafať do cieľa a získať tak jedno z písmeniek do rébusu.

Vstupenky na prehliadku zámku či divadelné predstavenie bude možné zakúpiť na vrátnici v hotovosti.

***

Ako sa hus vyparádila:

Táto veselá rozprávka s pesničkami bola inšpirovaná krátkou bájkou V. G. Sutejeva.

Hlavnou hrdinkou nášho príbehu je hus, ktorá sa rozhodne, že už viac nechce byť husou. Husi sú vraj oproti ostatným vtákom príliš obyčajné a nezaujímavé. Napríklad taký kohút má nádherný hrebienok, vrana lesklé čierne krídla, páv ohromný pestrofarebný chvost, bocian dlhočizné nohy,... Hus sa rozhodne, že aj ona bude niečím výnimočná. A nie len tak hocičím. Chce sa stať najkrajším, najvýnimočnejším, najoriginálnejším vtákom na celom svete. Podarí sa husi získať vytúženú chválu a obdiv?

Rozprávka o husi, ktorá sa až príliš zamerala na svoj vzhľad, nás učí nachádzať krásu v každom človeku a poukazuje na to, že porovnávať sa s ostatnými sa nikdy nevypláca.

Inscenácia vznikla v spolupráci so študentmi bábkarskej tvorby Vysokej školy múzických umení, ktorí predstavenie obohatili nádhernými bábkami.

Vhodné pre deti od 3 rokov.

Tešíme sa na Vás!

Napíšte komentár