21. 04. 2024 Ervín 13°C Občasný dážď

Pátrač Tino spoznáva fontány Bratislavy

23.09.2022 Autor: Laura , Foto: FB
Termín: 01.10.2022 Mesto:Bratislava Čas:16.00 Zdroj:stránka organizátora
Snimka obrazovky 2022 09 23 220821

Zdroj: FB

Vypočujte si príbehy o najznámejších fontánach, bez ktorých si už bratislavské námestia a nádvoria ani nevieme predstaviť.

V centre mesta ich nájdete hneď niekoľko. Sú nádherne zdobené sochami, či ornamentami a mnohé z nich zachytávajú legendy alebo pripomínajú významné udalosti z histórie mesta. Vždy však navodzujú atmosféru harmónie, pokoja a v letných dňoch poskytujú príjemné osvieženie.

Na prechádzke s Pátračom Tinom sa o bratislavských fontánach dozviete niečo viac. Stačí v sobotu 1. októbra o štvrtej popoludní prísť na Primaciálne námestie, kde vás už bude čakať sprievodkyňa Iveta Šimove.

Prehliadka z cyklu letných pátracích prehliadok je prispôsobená deťom, pre ktoré sú pripravené zaujímavé pátračské úlohy. Úlohou Pátrača Tina je totiž zvyšovanie povedomia o významných alebo zaujímavých miestach, spoznávanie okolia hravou, dobrodružnou a zážitkovou formou, teda zmysluplné trávenie voľného času. Pretože len aktívnym spoznávaním svojho okolia je možné získať vzťah k vlastnej kultúre, tradíciám a záujem pokračovať v tomto objavovaní ďalej.

Pre detských návštevníkov má Pátrač Tino pripravenú menovku, brožúrku aj pero, preto je dobré prísť na prehliadku približne 15 minút vopred. Prehliadka je bezplatná a trvá približne 1,5 až 2 hodiny.

Napíšte komentár