22. 06. 2024 Paulína

Noc netopierov v Národnej zoo Bojnice

16.08.2022 Autor: Simona
Termín: 19.08.2022 Mesto:Bojnice Zdroj:stránka organizátora
zood

Zdroj: zoobojnice.sk

Po roku Vám s radosťou dávame na vedomie, že aj v aktuálnom kalendárnom roku pripravujeme veľmi populárne a už tradičné podujatie „Noc netopierov.“

Na podujatí čaká všetkých, ktorí oň prejavia záujem nádherný a nezabudnuteľný večer. Na základe skúseností z predchádzajúcich ročníkov vieme svojim návštevníkom zaručiť, že z bojnickej zoo sklamaní odchádzať nebudú. Čaká na nich pestrý program a zážitky, ktoré sa im vryjú do pamätí už navždy. Aj tentoraz sme do Národnej zoo Bojnice pozvali skúseného chiropterológa Petra Bačkora. Ten prostredie za bránami zoo dôverne pozná a veľmi rád sa na toto tradičné podujatie vracia.

Program „netopierej noci“ bude odborný výklad v prednáškovej sále environmentálnej výchovy bojnickej zoo. Tá bude prešpikovaná informáciami, zážitkami a možnože sa na nej objaví i živý netopier. Porozprávame sa o mýtoch, ktoré tohto živočícha spájajú s magickým svetom a na základe faktov vyvrátime nepravdivé povery, že netopier je diablov spoločník. Povieme Vám, že pravda je úplne inde a dozviete sa, aké sú netopiere pre človeka užitočné a nepostrádateľné.

Po zaujímavej edukácii sa spoločne a za tmy presunieme do expozície zoo, aby sme za pomoci ultrazvukového detektora netopiere pozorovali a nie len to, vyvrcholením programu bude odchyt netopierov do siete.

Nenechajte si ujsť jedinečný a celoživotný zážitok a zúčastnite sa tohtoročnej Noci netopierov!

Prihlásiť sa môžete e-mailom na podujatie@zoobojnice.sk alebo telefonicky: +421 903 807 002

Bližšie informácie nájdete na priloženom plagáte! 

Napíšte komentár