25. 09. 2022 Vladislav 15°C Občasný dážď

Najväčšia letecká udalosť roka SIAF je pre všetkých – aj pre rodiny s deťmi!

04.08.2022 Autor: Claudinka
Termín: 28.08.2022 a ďalšie Mesto:Kuchyňa Zdroj:stránka organizátora
photoGallery 4968

Zdroj: SIAF

Organizátori Medzinárodných leteckých dní SIAF 2022 už tradične pripravujú nielen bohatý letecký program, ale naplno sa venujú aj sprievodným aktivitám pre najmenších návštevníkov. Príďte si vychutnať jedinečnú atmosféru posledného prázdninového víkendu 27. a 28. augusta na Letisku Kuchyňa v Malackách aj so svojimi deťmi. Tešiť sa môžu na bezplatnú detskú zónu s množstvom zábavných aktivít.

Bohatá detská zóna

Podobne ako na festivale letectva v Piešťanoch si partneri podujatia pripravia originálne hry, workshopy a odmeny pre deti. Najmladší návštevníci sa môžu tešiť napríklad na stánok výrubcu mrazených pochúťok Algida, kde na nich budú čakať omaľovánky, kreslenie na tvár či maskot Levík, ktorý im dá sladké prekvapenie. Fusakle zas otestujú ich súťaživosť pri triafaní ponožiek do bubna práčky, ktoré môžu vyhrať. Kreatívne typy navrhnú vlastný dizajn ponožiek.

DM 07785

Zdroj: SIAF

Zabavka.sk má niečo pre malých športovcov. Vyšantia sa na skákacích hradoch, prekážkových dráhach či šmykľavkách. Po športovom výkone si s deťmi oddýchnete v chill out zóne, ktorú pripraví tím portálu najmama.sk. Určite oceníte leňošenie v mäkkučkých tulivakoch či farbenie najrôznejších omaľovánok.

titulka3

Zdroj: SIAF

zabavka

Zdroj: SIAF

Popri zábavných aktivitách sa môžete zastaviť aj v stánkoch tímov Baby Balance či GARP, ktoré sa venujú jedinečným cvičeniam na rozvoj detskej motoriky, pohybových schopností, cítenia ryzmu či zmyslového vnímania. Hravou formou si otestujete aj matematické myslenie prostredníctvom svetovo uznávaného procesu učenia od školy Kid Genius.

Vstup do detskej zóny je v rámci Medzinárodných leteckých dní SIAF 2022 zdarma. Aby ste to so svojimi deťmi mali čo najbližšie, do areálu odporúčame vstúpiť severnou bránou od obce Kuchyňa. Silné stroje nevyhnutne spôsobujú hluk, ktorý je na jednej strane zážitkom, no na strane druhej môže byť najmenším deťom veľmi nepríjemný. Kvôli ochrane najmenších pred silným hlukom lietadiel, odporúčame použiť slúchadlá, ktoré tlmia zvuk a ochránia vaše deti.

DM 7791

Zdroj: SIAF

Ani rodičia sa nebudú nudiť

Program si naplno užijú určite aj dospelí. Pripravená je zahraničná i domáca vojenská a civilná letecká technika, vynikajúca skupinová či sólo akrobacia a svoju techniku predstavia aj Ozbrojené sily Slovenskej republiky.

Pozvanie na najväčšiu leteckú udalosť roka okrem domácich prijali aj sólisti a skupiny z Veľkej Británie, Turecka, Maďarska, Talianska, Nemecka i Česka. Medzi nimi napríklad RAF Falcons Parachute Display Team, Flying Bulls Aerobatic Team či Turkish Stars. Nebude chýbať ani majster sveta v leteckej akrobacii Zoltán Veres. Praví milovníci lietania sa môžu tešiť na ukážku moderného podzvukového lietadla L-39NG od českého výrobcu Aero Vodochody na zemi aj vo vzduchu.

V predvečer podujatia sa už tradične dozvieme mená osobností, ktoré získajú prestížne ocenenia v ankete Zlaté krídla, Národná cena letectva SR. Počas dvoch nabitých dní si užijete bohatý sprievodný program prispôsobený pre všetkých návštevníkov.

Viac informácii ľahko nájdete na webe www.siaf.sk, FB Medzinárodné letecké dni SIAF či profile na Instagrame, kde postupne pribúda všetko, čo potrebujete vedieť.

Napíšte komentár