28. 11. 2023 Henrieta

Prázdniny v planetáriu

31.07.2022 Autor: Annie
Termín: 30.08.2022 a ďalšie Mesto:Žiar nad Hronom Zdroj:stránka organizátora
Bez nazvu

Zdroj: planetarium.sk

LETO JE V PLNOM PRÚDE a u nás v žiarskom planetáriu sa aj v auguste môžete tešiť na rozprávkový program pre prázdninujúce deti plný zábavy i poučenia:
  • s ľadovým medveďom Vladimírom a tučniakom Jamesom odletíte zo severného pólu na vesmírnej ponorke POLARIS až k Saturnu
  • so zvieratkami odhalíme záhadu ohnivých šípov na oblohe
  • Rosetta a jej kamarát Philae nám ukážu, ako sa dá preskúmať kométa v diaľavách slnečnej sústavy
  • Mici a jej kamaráti budú upratovať v ďalekej budúcnosti neporiadok po ľuďoch na obežnej dráhe našej planéty a ich dobrodružstvo nám prezradí, s kým sa stretnú na Mesiaci.

Okrem rozprávky vám vo Hviezdnej sále ukážeme ako si pospájať hviezdy na oblohe do súhvezdí alebo medzi nimi objaviť aj planéty. Ak sa Slnko neskryje za oblak, vo hvezdárskych ďalekohľadoch  na ňom uvidíte slnečné škvrny alebo protuberancie a náš hvezdár vám vysvetlí, prečo tam sú.

Rozprávky uvádzame v programových blokoch PRÁZDNINY V PLANETÁRIU a aj v niektorých termínoch PROGRAMOV V PLANETÁRIU každý pracovný deň o 14:00. Zvýhodnené rodinné vstupné 4 €/osoba.

Nájdite si svojich rozprávkových hrdinov v ponuke programov a môžete si aj rezervovať svoje miesto vo Hviezdnej sále - PONUKA PROGRAMOV >> TU.

Napíšte komentár