19. 08. 2022 Lýdia 38°C Prehánky, búrky

Lacnejšie víkendové a sviatkové cestovanie v Bratislave

Autor: Claudinka
imhd.sk

Zdroj: imhd.sk

Na všetkých linkách zaradených do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) môžete počas víkendov a sviatkov cestovať výhodnejšie. Počas platnosti jedného denného cestovného lístka môžu dvaja dospelí a až tri deti neobmedzene cestovať a urobiť si tak zaujímavý výlet kdekoľvek po Bratislave alebo v regióne Bratislavského kraja.

Počas sobôt, nedieľ a dní pracovného pokoja môže s držiteľom základného (nezľavneného) denného cestovného lístka cestovať aj ďalšia dospelá osoba a až 3 deti do dovŕšenia 18 rokov. Podmienkou takéhoto využitia je, že v skupine cestujúcich je minimálne jeden dospelý a jedno dieťa.

Lístok platí v rozsahu zónovej a časovej platnosti u všetkých dopravcov zaradených do IDS BK. Počas platnosti lístka s ním možno neobmedzene prestupovať a kombinovať dopravné prostriedky na území, pre ktoré je lístok zakúpený. Denný cestovný lístok je k dispozícii v papierovej alebo v elektronickej podobe, pričom elektronický lístok je ešte výhodnejší.

Príklad:

  • Ak si zakúpite denný cestovný lístok na 24 hodín pre zóny 100+101 (územie Bratislavy) za 4,00 EUR, môže s vami počas voľných dní v rámci týchto zón na jeden lístok cestovať celá rodina, spolu až dvaja dospelí a až tri deti. Ak chcete ako rodina počas voľných dní cestovať po celom území IDS BK všetkými linkami zapojených dopravcov, zaplatíte za cestovanie 6,90 EUR za 24 hodín.
  • V prípade, že si zakúpite lístok prostredníctvom aplikácie IDS BK alebo cez dopravnú kartu, za cestovanie zaplatíte iba 3,70 EUR pre zóny 100+101 alebo 6,30 EUR pre cestovanie v celej sieti IDS BK.
  • Rovnaké pravidlo sa vzťahuje aj na 72 a 168 hodinové cestovné lístky. Cestovné lístky na 24 a 72 hodín je možné kúpiť v papierovej podobe na predajných miestach dopravcov a vo vybraných automatoch, a v elektronickej podobe v označovačoch cestovných lístkov a v mobilnej aplikácii IDS BK. 168 hodinové cestovné lístky sú dostupné len v mobilnej aplikácii IDS BK.

Zdroj: web bratislavskenoviny.sk

Napíšte komentár