01. 12. 2023 Edmund 3°C Dážď so snehom

Bezplatné prehliadky Trnavy

30.06.2022 Autor: Claudinka
Termín: 31.08.2022 a ďalšie Mesto:Trnava Zdroj:stránka organizátora
Prehliadka so sprievodcom zdroj Trnavska univerzita 9

Zdroj: trnava.sk

Bezplatné prehliadky historických a svetských pamiatok mesta Trnavy začínajú v piatok 1. júla. Návštevníci ich môžu absolvovať päť dní v týždni až do konca augusta.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Regiónu Trnava spúšťa od 1. júla bezplatné prehliadky mesta. „Organizujeme ich pre domácich a zahraničných návštevníkov mesta od pondelka do piatka v mesiacoch júl a august. Sú bezplatné a nie je potrebná rezervácia vopred. Stačí prísť o 10.30 hod. pred mestskú vežu, kde sídli naše Turistické informačné centrum Regiónu Trnava,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Sprievodca cestovného ruchu skupinu prevedie sakrálnymi alebo svetskými pamiatkami. „Návštevníci si budú môcť pozrieť v pondelky, stredy a piatky najkrajšie sakrálne pamiatky v Trnave, ako sú Bazilika sv. Mikuláša či Katedrála sv. Jána Krstiteľa. Trasa sa začína pred budovou mestskej veže, odkiaľ sa presunieme k bronzovému modelu mesta, pri ktorom sa dozvedia príbehy o založení Trnavy. Následne sa vydáme do samotných kostolov, v ktorých si povieme viac o histórii, napríklad o plačúcom obraze Panny Márie. Celá prehliadka trvá 90 minút,“ hovorí Slavomír Dzvoník, sprievodca cestovného ruchu v Trnave.

V utorky a štvrtky budú prebiehať prehliadky svetských pamiatok Trnavy. „Zastavíme sa rovnako pri modeli mesta, odkiaľ sa vydáme do historického západného krídla radnice, kde si návštevníci budú môcť pozrieť pivnicu so žalárom. Tiež sa pozrieme do jednej z bášt mestského opevnenia,“ dodáva Slavomír Dzvoník.

Pre tých záujemcov, ktorí by chceli prehliadku absolvovať v inom čase, oblastná organizácia cestovného ruchu Regiónu Trnava poskytuje aj individuálne prehliadky mesta Trnavy. Je možné si ich rezervovať v Turistickom informačnom centre alebo cez stránku Regiónu Trnava.

„Zároveň je pre návštevníkov prístupná mestská veža každý deň od 10.00 do 18.00 h,“ dodáva Alexander Prostinák.

Napíšte komentár