14. 08. 2022 Mojmír 30°C Skoro jasno, búrky

Program Bábkového divadla na mesiac jún 2022

01.06.2022 Autor: MS
Termín: 26.06.2022 a ďalšie Mesto:Žilina Zdroj:stránka organizátora

282624856 10159927890829812 5416098279412761628 n

Zdroj: bdz.sk

V bábkači sme pre vás pripravili bohatý júnový program, v ktorom nechýbajú obľúbené klasiky i nové repertoárové prírastky. Hor sa do divadla!

Úvod mesiaca bude patriť Červenej čiapočke. Tá sa na javisku zdrží až do nedele 5. 6. Nedeľné predstavenie však môžete spojiť s návštevou našej divadelnej záhrady, spojenú s netradičným programom. Záhradu pre vás otvárame v rámci celoslovenského podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. Začíname o 14:00 pred divadlom, vstup je zdarma.

Bábkač tiež vycestuje k „bratrům“; navštívime festival Skupova Plzeň, kde diváčkam i divákom ukážeme príbeh žabiaka Filemona.

V nedeľu, 12. júna pre vás zahráme obľúbený titul Smelý Zajko, v ktorom ušatý hrdina vzdoruje drsnému svetu ľudských zákonov i ružovej medvedici Marcele. Alebo žeby svojmu strachu? Príďte poraziť zlo spolu s ním.

15. júna zavíta do bábkača vzácny hosť, herec a humorista Lukáš Latinák. V predstavení Tatranský poetický biftek vás vážne i humorne prevedie svojimi skúsenosťami s povinným čítaním, rozprávkami i slovenskou poéziou s praktickými ukážkami. Nádych osobitej atmosféry tohto večera podčiarkne hudobný hosť, aby ste ľahšie vkĺzli do obrazov majstrov pera.

Nasledujúcu nedeľu, 19. 6. vás o 18:00 pozývame na predstavenie Dejiny Európy. Inscenácia pozýva všetkých nielen násťročných, zažiť dejiny európskeho kontinentu tak, ako sa im to v školskej lavici nikdy nepodarí či nepodarilo. Pozýva stať sa malými hrdinami vo veľkom príbehu našich dejín.

V piatok, 24. júna o 16:00 odohráme predstavenie Ryba Rohatá alebo Toto nie je ryba v rámci Oravskej expedície na námestí v Dolnom Kubíne. Predstavenie o tom, že príroda je vzácna a neradno sa s ňou zahrávať, vám zahráme taktiež v nedeľu, 26. júna o 16:00 v našej divadelnej záhrade. A v poslednom týždni budeme hostiť v bábkači superský Fest Anča, festival animácie a animovaného filmu.

Následne sa dvere bábkača zatvoria a uvidíme sa v septembri. Jedine, že by nie! Je tu predsa Bábkač v záhrade s programom, ktorý vás zaručene osvieži aj v tom najväčšom výpeku.

Počas prázdninových nedieľ sa stretneme v divadelnej záhrade, kde pre vás uvedieme skvelé bábkové predstavenia a nielen to! A samozrejme sa na niektorých z vás tešíme aj počas júla v rámci fantastického divadelného tábora Za oponou. 

Lístky na predstavenia si môžete rezervovať na predpredaj.sk. Tešíme sa na vaše návštevy!

Napíšte komentár