06. 10. 2022 Natália 23°C Jasno

PumpPark Petržalka

Autor: Laura , Foto: FB
Adresa:Haanova Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

PumpPark Petržalka je komunitný projekt organizovaný dobrovoľníkmi. V súčasnosti je po stavebnej stránke dokončený. Cieľom tohto projektu bola rekonštrukcia existujúceho, avšak zanedbaného športového areálu – bikrosovej cyklistickej dráhy v mestskej časti Bratislava – Petržalka a jeho prestavba na bezpečnejší pumptrack s asfaltovým povrchom.

Nový pumptrack sa nachádza na Haanovej ulici, uprostred najväčšieho sídliska na Slovensku a poskytuje možnosti pre športové vyžitie nielen pre obyvateľov oblasti, ktorá má chronický nedostatok verejných športovísk, ale celkovo pre širokú verejnosť.

Názov PumpPark Petržalka dostal po internetovom hlasovaní. PumpPark tak, ako je naprojektovaný, je po realizácii dĺžkou svojich dráh najväčším areálom svojho druhu v strednej Európe – verejným športoviskom naozaj hodným najväčšieho stredoeurópskeho sídliska.

Areál poskytuje možnosť športového vyžitia pre vyznavačov kolesových športov rôznej výkonnosti a veku, najmä cyklistov, ale aj kolobežkárov, skejterov a inline korčuliarov. Po dokončení prestavby je k dispozícii takmer 600m dráh rôznej obtiažnosti a to priamo v srdci Petržalky. Areál sa tak zaradil medzi najväčšie športové areáli tohto konceptu v Európe, ktorý je svojou veľkosťou hodný najväčšieho sídliska v Európe.

Napíšte komentár