Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Zdroj: pmza.sk
Považské múzeum sprístupní od 1. februára v priestoroch Drotárskeho pavilónu výstavu Keď dláto vykúzli zlato, ktorá je ukážkou celoživotnej tvorby žilinského rezbára Miroslava Ďuratného. Rezbárstvu sa začal venovať v období, keď zo zdravotných dôvodov musel odísť z pôvodného povolania. Bol členom Klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri Regionálnom osvetovom stredisku v Žiline a vystavoval od roku 1976. Jeho drevené plastiky získali mnoho ocenení na okresných, krajských i celoslovenských súťažiach a výstavách amatérskej výtvarnej tvorby. Svoje výnimočné diela vystavoval pravidelne aj na festivaloch Východná a Jánošíkove dni. V roku 1997 mu Okresný národný výbor – odbor kultúry a Považské múzeum v Žiline udelili diplom za rozvíjanie ľudovej umeleckej tvorby. Tvoril až do svojej smrti v roku 2016.
Výstavu Keď dláto vykúzli zlato môžu vidieť návštevníci Drotárskeho pavilónu do 27. apríla.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
21.05.2026, 10:30
Nitriansky mestský park na SihotiJán Tóth
Narodil som sa v Nitre na Kmeťkovej ulici, pod hradom, v roku 1956 a do parku chodím takmer bez prerušenia. Obnova sa mi páči a teraz chodíme s vnukom, ktorý má 3 roky. Je tam ale jeden veľký problém, ktorý môže skončiť aj fatálne. Jedná sa o lanovú dráhu, ktorá je nešťastne projektovaná a hlavne skolaudovaná. Treba ju bezodkladne zastaviť a otočiť o 180 stupňov, nakoľko prisávanie siaha na chodník s trampolínami, po ktorom sa pohybujú malé deti, ktoré sú nevyspytateľné. Nedávno aj náš vnuk mal takmer kontakt s jazdcom na lane. V poslednej chvíli som ho odstrčil. Tá výstražná značka deťom nič nehovorí. Skúste sa presvedčiť osobne, hlavne keď sa na lane pohybujú aj väčšie deti a navyše sa jeden druhého roztláčajú. Zabráňte katastrofe a dajte mi vedieť ako budete postupovať k mojej pripomienke.
17.05.2026, 22:28
13 tipov kam s deťmi v Trenčianskom krajiMartina
Ja určite odporúčam detský svet LUMA park na autobusovej stanici :) Krásne, nové, veľké priestory, super obsluha, veľa hračiek, kino, pohoda pri káve a deti máte stále na očiach :)))
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár