27. 05. 2022 Iveta 28°C Prehánky

Matka roka a jej novoročné objavy

Autor: Simona, Foto: sdetmi.com, V spolupráci

Toto nie je z mojej hlavy. Aj keď našlo by sa toho dosť :) No neskutočne ma to pobavilo a týmto pozdravujem neznámu autorku!

1. Je to už dávno, dcéra bola v jasličkách. Otecko ju šiel konečne po prvý krát vyzdvihnúť. Hovorím mu: “Malá má kýbliček”. Pre nás ženy je samozrejmé, že sa jedná o značku na skrinke s oblečením. Čo myslíte, že hľadal? Áno, samozrejme hľadal kýblik, v ktorom ma dcéra oblečenie.

2. On je detailista, presný matematik, ale je potrebné úplne presne pomenovať položku, ktorú chcete kúpiť, pretože inak neprinesie nič. Tak napríklad: “Šľahačku nemali”. “Nemali? A pozeral si sa tam vedľa jogurtov?” “Áno, pozeral, ale nemali! Mali tam len 12% a 18% smotanu na šľahanie, ale šľahačku nie! A nerob zo mňa blbca!”

3. Môj muž len tak mimochodom vraví: ”Ja som ani nevedel, že máme práčku so sušičkou!” Ja na to: “No, to teda nemáme.” On: “No, to je čudné, ja som vypral prádlo a keď som ho vybral, tak bolo suché! No, ale aj tak som ho zavesil na balkón, aby preschlo!” Áno, prádlo bolo suché, pretože nepovolil vodu! Práčka prala naprázdno, on vybral tie svoje smradľavé a špinavé ponožky a ešte ich zavesil na balkón! Muži to jednoducho vedia:)

4. Môj muž miluje tie sladké čokoládové tyčinky. Pri nákupe ukladáme všetko do tašiek piate cez deviate a doma to ukladáme čo kam patrí. Manžel bol iniciatívny a sám začal vybaľovať nákup a svoje milované tyčinky si odniesol do svojej zásuvky. Lenže sa mu k tým dobrotám primiešala aj jedna malá náhradná kocka do WC, čo sa dáva do záchodovej misy. Večer pri telke počujem ako vždy typické rozbaľovanie a šušťanie, chrupnutie, cucanie a zrazu vyskočil z pohovky, rozsvietil a reval: “Fuj, čo to robia za hnoj, zase nejaká novinka…” No skrátka, mlsný ako pes a už nevie čo by zožral.

5. Uvarila som hrachovú polievku, dojedli sme ju a ja som napustila vodu do hrnca, aby sa odmočil. Druhý deň som prišla z práce neskôr ako manžel a pýtala som sa či má hlad. Odpovedal, že dojedol tú polievku…

6. Včera som kúpila chlebové placky. Dala som ich do zásobníka na chleba a keď môj muž dostal hlad, prišiel za mnou s tými plackami a pýta sa: “Je toto na jedenie?” Ja, práve v dobrej nálade mu vravím: ”Nie, to je nový toaletný papier.” A on odpovedal: ”Tak prečo to je medzi chlebom?”


Trénujeme na nočník

7

Zamýšľali ste sa niekedy, koľko odpadu tvoria len také plienky? Ja áno, a preto od začiatku plienkovania vždy volím nejaké iné dostupné alternatívy. Teraz začíname dosť neúspešne trénovať na nočník a zatiaľ sa nám veľmi osvedčili plienkové nohavičky zn. babylove. Plienkové nohavičky sú vyrobené z obnoviteľných surovín, bez obsahu chlóru, mliek, parfumov a prírodného latexu. Rýchlo absorbujú tekutinu a udržiavajú ju vo vnútri až 12 hodín pre spoľahlivú ochranu vo dne aj v noci. Po bokoch majú nohavičky aj elastické postranné strečové pásiky, ktoré zaručujú pohodlie pri nosení a aj vytvárajú pocit reálnych nohavičiek. No, držíme si palce, aby sme v lete boli už bez :)

Kúpite na mojadm.sk


Rozprávky pre odvážne dievčatá a chlapcov

39

Keď som bola s mojimi loptošmi na návšteve u susedy, hneď nám u nej padla do oka knižka O princeznej Eleanore – rozprávky pre odvážne dievčatá a chlapcov. Tým, že väčšina knižiek pre deti u nás sú zamerané na chlapčenské témy, ako autíčka, zvieratká ...Bola som veľmi nadšená z tejto knižky. Konečne zmena žánru knižiek u nás doma. Táto knižka je napísaná tak, aby upútala aj malých loptošov. Nás hneď zaujala krásne ilustrovaná obálka knižky. A keď som ju začala čítať, doslova hltali každé slovo – je to krásny príbeh o princeznej, ktorá sa ráno zobudila a nemohla nájsť svoju mamičku. Vybrala sa ju preto hľadať. Knižka nás doslova vtiahla do deja – je to príbeh plný dobrodružstiev, kúziel, zaklínadiel, víl, ježibáb, čarodejníkov a iných rozprávkových bytostí. Chcete vedieť ako to celé dopadlo? Tak si kúpte túto krásnu knižku – za nás jednoznačne odporúčam :)

Kúpite na albatrosmedia.sk


Magický a inšpiratívny numerologický diár

Vychytavky VZOR2 6Už niekoľko rokov si pravidelne na začiatku roka kúpim nový diár. Bez diára si už naozaj neviem predstaviť svoj život. A ešte duplom teraz, keď som znova na materskej dovolenke. Potrebujem mať každý deň a teda svoj čas dopodrobna naplánovaný. Mám proste rada, keď mám všetko pekne zapísané, naplánované. Je to taká moja úchylka ako hovorí môj priateľ :D A preto milujem diáre, ktoré nie sú len také “obyčajné“ ale sú v nich aj obrázky, recepty, citáty atď. Preto keď sa mi dostal do ruky tento Magický a inšpiratívny numerologický diár, bola som ním doslova nadšená. Tento diár má všetko čo od diára očakávam. Nielenže obsahuje opakované tréningy, ktoré pomôžu postupne si osvojiť rutinu, ktorá vás posunie ďalej k úspechu. Nájdete tam aj základné poznatky z numerológie - ktoré majú nasmerovať tak váš život správnym smerom a možnosť zapísať si tak svoje myšlienky, úspechy a ciele. Ale čo ma najviac potešilo, sú tam odporúčania od "čarodejky“, ktorá vybrala jednu bylinku a jedno kúzlo, ktoré sa viaže k danému mesiacu. Takto môžem aspoň vo svojom voľnom čase doma čarovať. Ak si želáte diár, ktorý nie je ako hociktorý z obchodu, určite si ho zaobstarajte.

Kúpite na numerologia3.webnode.sk


Náš nový pomocník s názvom Luli Chef

4No dobre, nebudem vám zapierať. Nový rok - nový začiatok - nové predsavzatia. Zase. A mám aj malého pomocníka. Dobre vyzerá a ešte lepšie varí. Nie, nie je to žiadny sexi kuchár. Je to malý, ale šikovný domáci spotrebič  na prípravu zdravých jedál. Luli Chef  je inovatívny varný hrniec, ktorý kombinuje šetrnú, rýchlu a nenáročnú prípravu jedál. Vyberáte z piatich funkcií: robí polievky mixované aj nemixované, kaše, výživy, príkrmy, rastlinné mlieka a smoothies budú hotové od 2 do 18 minút. Nádoba s objemom 350 ml je akurát pre jedného. Už žiadne kompromisy pri varení a pokusy zlákať na zdravú stravu všetkých členov rodiny. Keď v tom nejdú so mnou, nájdem oporu v osobnom kuchárovi, ktorý pripraví samostatný chod iba pre mňa. Ako tip pre vás: získate ho teraz v uvádzacej ponuke so zľavou až do 37,9 Eur a aj s darčekom zdarma.

Viac na
www.mamigo.sk


Moje kozmetické okienko

38

Zbožňujem, keď si doma ukradnem pre seba pár voľných minút a môžem sa hýčkať. Ježiško mi pod stromček priniesol tvárovú saunu s kozmetickým zrkadlom a LED svetlom a ja sa môžem nechať unášať pôžitkom z jemnej teplej vodnej pary, ktorá krásne hydratuje moju pleť. Po saune si ju ľahko vyčistím a takáto pripravená lepšie vstrebe aj výživu z krému a masky. Keď na mňa niečo lezie, skvele uvoľní dutiny. A to vyklápacie zrkadielko na nej je proste dokonalá vychytávka. Využívam ho denne pri líčení.
 

Pekné dózy na zorganizovanie kuchyne

40

Konečne som sa dostala k tomu zorganizovať si trochu veci v kuchyni. Som iba na začiatku, ale colkom ma to začalo baviť. Vo všetkom mám zrazu prehľad, kopu voľného miesta a aj na pohľad to začína vyzerať veľmi pekne. Zmenu si všimli dokonca aj deti :) Tentokrát mi do oka padli tieto sklenené dózy s bambusovým vrchnákom. Plastu sa snažím vyhýbať čo najviac. Sú vyrobené z odolného borosilikátového skla, ktoré je ocenené pre svoju odolnosť voči teplotným výkyvom aj rôznym chemickým vplyvom. Ideálne na skladovanie múky, cukru, vločiek a ďalších nutností na varenie. Majú rôzne veľkosti.

Kúpite tu


Chuť Provensálska

3Levanduľové polia.. nielenže sú fotogenické, ale aj nádherne voňajú! Do týchto kútov južného Francúzska sa oplatí spraviť si výlet či dovolenku od polovice júna do polovice augusta, stačí sadnúť do lietadla a o dve hodinky ste na mieste. Tradične levandule sadia mnísi a tieto bylinky sa používajú už stáročia. Vedeli ste, že existuje 50 rozličných druhov? Zvyknem ich doma používať ako domáci repelent či v skrini proti moliam. Tešiť sa z levanduľovej vône môžeme aj pri kúpaní, telové mliečko od Nivea je úplne úžasné! Je rýchlo vstrebateľné, takže sa stačí iba natrieť, obliecť a voilà! Hor sa na výlet!

Viac info na nivea.sk


Kúpanie s nádychom exotiky

2Nie je nad to si napustiť plnú vaňu teplej vody.. Zvyknem si do tohto domáceho spa dať aj kúpeľovú soľ, penu alebo éterický olej, vy tiež? Ak nemám čas a chuť na vaňu, teším sa aspoň na horúcu sprchu. Naďabila som minule v obchode na nový sprchovací gél, ktorý obsahuje nevšednú exotickú kombináciu - acai, banány a kokosové mlieko. Hneď som sa preniesla do Južnej Ameriky, so zavretými očami.. doma.. vo vani.. Ďalším plusom je vegánske zloženie a už tradične recyklovaná fľaška. Nivea to proste vie.. 

Viac info na nivea.sk


 

Na uzimené detské ručičky

6

Poznáte to? Ja som to objavila iba nedávno. Deti majú vždy uzimené ruky. Toto je super pohotová a komfortná pomôcka, ktorú využijete do vrecka na zahriatie rúk. Vhodné pre deti aj dospelých. Zlomením pliešku zvonku vankúšika generujete teplo, ktoré príjemne hreje cca 30 minút. Na ďalšie použitie je nutné vankúšik zahriať v teplej vode. Možno využiť nielen ako teplý ale aj ako studený obklad nachladnutím v chladničke alebo v mrazničke.

Kúpite tu


Sponzorovaný obsah - v tomto článku sú umiestňované produkty. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie článku alebo jeho časti je povolené výhradne so súhlasom redakcie.

Napíšte komentár