28. 01. 2022 Alfonz 7°C Sneženie

Peter a vlk

07.10.2021 Autor: Zuzka
Termín: 05.11.2021 Mesto:Košice Čas:10.00 hod. Zdroj:stránka organizátora
peter a vlk mikulas 22

Zdroj: sdke.sk

Kedy: 5. november 2021 o 10.00 hod.
Kde: Štátne divadlo Košice (malá scéna), Hlavná 58

Predstavenie je primárne určené pre poslucháčov, divákov,  predškolského veku a prvých ročníkov prvého stupňa základných škôl. Samozrejme keď prídu na predstavenie starší žiaci, alebo rodičia s deťmi, tak sa spôsob komunikácie s divákmi prispôsobuje a nie je problém toto predstavenie odohrať takým spôsobom, aby splnilo svoj cieľ.

Samotná hudobná rozprávka Sergeja Prokofjeva, ozrejmuje jednoduché fungovanie orchestra, prácu s motívmi a predstavuje základné hudobné nástroje v orchestri. Predstavenie by malo  byť obohatené o interaktívnu komunikáciu s deťmi-divákmi, ktorí by sa zapájali do vytvárania samotného deja rozprávky, postáv ktoré charakterizujú hudobné nástroje, vytvárania priestoru, kde sa príbeh odohráva, malý súťažný test o hudpobných nástrojoch a pod.

Malo by ísť o aktívnu účasť divákov, aby použili svoju kreativitu a fantáziu a spolu s moderátorom , orchestrom a hudbou pána Prokofjeva prežili príbeh smelého chlapca Petra a jeho zvieracích pomocníkov.

Podľa veku divákov by sa prispôsoboval aj objem informácií, ktoré by odzneli. Od jednoduchého pomenúvania hudobných nástrojov, až po napríklad fungovanie orchestra, načo je nutný dirigent a podobne. Deti by si mohli odskúšať napríklad dirigovanie telesa, alebo riešiť zvukové hudobné hádanky , možností ako varírovať základnú stavbu je naozaj dosť.

 

Napíšte komentár