09. 08. 2022 Ľubomíra 28°C Skoro jasno, prehánky

Komédia Traja tučniaci

17.09.2021 Autor: Claudinka, Foto: Divadlo Jána Palárika v Trnave, Trojičné námestie 2, 91701 Trnava
Termín: 19.09.2021 Mesto:Trnava Čas:16.00 hod. Zdroj:stránka organizátora
djp tucniaci

Zdroj: DJP

Zábavný a pritom poučný príbeh o troch kamarátoch – tučniakoch, ktorí prežijú potopu sveta.

Do pokojného tučniačeho života prilieta holubica, ktorá prináša správu o potope sveta, ako aj o tom, že zachrániť sa môžu len dvaja z troch kamarátov. Pre nich to nie je dôvod na zúfalstvo, ale na hľadanie odvážneho a originálneho riešenia. Jedného schovajú do kufra, aby sa mohli prepašovať na Noeho Archu – na loď, ktorá ich má zachrániť pred potopou. Holubica, ktorá kontroluje cestujúcivh pred vstupom na palubu, je z tučniakov a ich počtu zmätená. Vo chvíli, keď ich žiada, aby otvorili kufor a tým sa prezradili, ozve sa z neho hlas boží (v skutočnosti jeden z tučniakov). Holubica im na chvíľu uverí.

Ale ako to všetko dopadne? Vie len Boh. My však už teraz vieme, že tučniaky vďaka dôvtipu, sile kamarátstva, ale aj schopnosti hrať, hrať sa, či hrať na hudobné nástroje prežijú aj potopu sveta.

Táto úspešná komédia pre malých aj veľkých, tučných aj chudých mala premiéru v apríli 2006 v Badisches Staatstheater Karlsruhe v réžii samotného autora, v tom istom roku sa dočkala rozhlasovej verzie.

Inscenácia je určená pre deti od 4 rokov.

Traja tučniaci (Ulrich Hub)
Trvanie: 1 hod.
Preklad: Zuzana Reveszová
Réžia: Juraj Bielik
Dramaturgia: Miro Dacho
Kostýmy: Eva Farkašová
Hudba: Juraj Bielik

Napíšte komentár