22. 10. 2021 Sergej 16°C Polooblačno

Deň otvorených dverí Divadla Jána Palárika

14.09.2021 Autor: Claudinka
Termín: 18.09.2021 Mesto:Trnava Čas:14.00 - 18.00 hod. Zdroj:stránka organizátora
DOD

Zdroj: FB DJP

Divadlo otvára brány aj po štvrtýkrát!

V septembri Divadlo Jána Palárika tradične otvára nielen novú sezónu, ale aj svoje brány. Deň otvorených dverí sa však tento rok pretransformuje do Dňa otvoreného dvora, čím divadlo reflektuje na pandemickú situáciu. Jednotlivé body programu sa budú konať v exteriéri – na divadelnom dvore a pred budovou. V sobotu 18. septembra od 14.00h do 18.00 h je napriek tomu pripravený rôznorodý  program pre celú rodinu.

DOD DJP Kristian Pribila 0827

Zdroj: DJP-Kristian Pribila

Najmladší nadšenci divadla sa opäť môžu tešiť na maľovanie na tvár. V rukách našich maskérok sa deti zmenia na obľúbené divadelné postavičky. O zábavu sa postarajú animátori spolupracujúci s divadlom počas letných táborov. Deti isto zaujme detská improliga či skupinové hry. Chýbať nebude ani tradičná zámočnícka dielňa majstra Magulu a tým aj možnosť odniesť si vlastnoručne vyrobený prívesok.

„Jedným z najobľúbenejších bodov programu DOD je zábavný fotokútik, v ktorom sa tento rok budú môcť diváci vyfotiť s hercami z divadla a odniesť si vytlačenú fotografiu ako spomienku na tento, ako veríme, nezabudnuteľný deň,“ povedala marketingová riaditeľka Lucia Turňová.

DOD DJP Kristian Pribila 1095

Zdroj: DJP-Kristian Pribila

Čoraz úspešnejšia burza herca Martina Križana ponúkne mnoho neobyčajných predmetov z divadelného archívu: bulletiny divadelných inscenácií, výrobky divadelných dielní, nevyužívané rekvizity či javiskové dekorácie.

„Samozrejme, čo by to bol za deň otvorených dverí bez prehliadok. Budú aj tie, ale tentokrát sa zameriame na históriu našej krásnej budovy, ktorá posledné roky vďaka podpore Trnavského samosprávneho kraja dostala novú tvár a tento rok oslávi 190–te narodeniny,“ dopĺňa program Lucia Turňová. Prehliadky v tomto ročníku DOD budú prebiehať výlučne v exteriéri a vynechajú aj obľúbené priestory v zázemí divadla.

Záver dňa bude typicky divadelný a zakončí ho divadelné predstavenie Mizantrop v hlavných úlohách s najnovšou posilou umeleckého súboru Martinom Hronským a hosťujúcou hviezdou filmového plátna Vicou Kerekes.

„Každý rok stojíme pred výzvou, ako pripraviť DOD, ktoré priláka aj po x-tý raz. Pandemická situácia aj prebiehajúca rekonštrukcia Zrkadlovej sály nám tvorbu programu mierne skomplikovala. Veríme však, že aj tento rok prinášame obľúbené stálice s novým atraktívnejším nádychom,“ vyjadrila sa na margo programu riaditeľka divadla Zuzana Hekel.

Diváci budú mať taktiež príležitosť zakúpiť si vstupenky na predstavenia a preto bude pokladňa divadla otvorená od začiatku podujatia. O občerstvenie počas celého dňa sa postará divadelná kaviareň Bezkydov, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou nielen divadla, ale aj Dňa otvorených dverí.

DOD DJP Kristian Pribila 1315

Zdroj: DJP-Kristian Pribila

Napíšte komentár