26. 10. 2021 Demeter 13°C Zamračené

Noc netopierov

25.08.2021 Autor: Zuzka
Termín: 26.08.2021 Mesto:Košice Čas:18.00 hod. Zdroj:stránka organizátora
Z 316 ZOO A2

Zdroj: ZOO Košice

Vo štvrtok 26. augusta o 18.00 hod. pripravila ZOO v spolupráci so Spoločnosťou na ochranu netopierov program pre verejnosť.

Účastníci sa aj v tomto roku môžu tešiť na monitoring nášho jediného lietajúceho cicavca. Akcia sa začne o 18. hodine prezentáciou na tému európske druhy netopierov a ich ochrana, ktorú pripravil dlhoročný pracovník Východoslovenského múzea a člen Spoločnosti na ochranu netopierov na Slovensku RNDr. Miroslav Fulín, CSc.

Noc netopierov bude pokračovať presunom do areálu, kde sa účastníci pomocou odchytových sietí a ultrazvukového detektora dozvedia, aké druhy netopierov žijú v areáli Zoo. Uvidia aj to, ako sa určuje pohlavie a kontroluje zdravotný stav. Akcia zameraná na ochranu netopierov je súčasťou kampane Európskej asociácie zoologických záhrad a akvárií (EAZA) na ochranu európskej fauny. Program zameraný na prevenciu a vyvracanie mýtov a predsudkov spojených s netopiermi sa stretáva s mimoriadnym ohlasom verejnosti.

Noc netopierov sa koná vždy posledný augustový víkend od roku 1997. Vyhlasuje ju sekretariát Dohovoru o ochrane európskych populácií netopierov EUROBATS (dohovor podpísaný v roku 1994, sídlo v Bonne). Koná sa každoročne vo viac ako 30-tich štátoch s cieľom propagovať ochranu netopierov. Na Slovensku túto akciu zastrešuje Spoločnosť na ochranu netopierov so sídlom v Bardejove.

Napíšte komentár