28. 10. 2021 Dobromila, Kevin 14°C Jasno

OMV MaxxMotion Veľká cena SR 2021

21.08.2021 Autor: Claudinka
Termín: 22.08.2021 a ďalšie Mesto:Orechová Potôň Zdroj:stránka organizátora
ASF77865

Zdroj: slovakiaring.sk

Vyše 140 pretekárov zóny strednej Európy sa už tento víkend 20.-22. augusta pobije o cenné trofeje SLOVAKIA RINGU: OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenska preteky cestných automobilov na okruhu je tu pre tímy, návštevníkov i TV divákov!

Najväčšie a najdôležitejšie automobilové preteky na Slovensku majú opäť svoj tradičný termín v druhej polovici augusta. Množstvo divízií s výkonnými vozidlami GT3 (Lamborghini, Audi, Ferrari, BMW...), ale aj juniorských formúl, cestovných vozidiel a vyrovnaných pohárových áut, bude okupovať našu trať od rána do večera v sérii tréningov, kvalifikácií a napínavých šprintových či vytrvalostných pretekov.

Prvé voľné tréningy začnú už tento piatok popoludní divíziou D2 s 12 juniorskými formulami. Diváci zažijú po roku naživo opäť akciu cez víkend, kedy sa predávajú vstupenky samostatne na sobotu a nedeľu. Lístky sú v predpredaji, ale aj na mieste v hlavnej pokladni okruhu. Vstup je pre každého aj mimo režimu OTP (očkovaný, testovaný, prekonaný Covid-19), počty sú však limitované podľa aktuálne platnej vyhlášky a určené pre tribúny A a B. Do paddocku majú vstup len účastníci podujatia a obmedzený počet divákov v režime OTP po zakúpení osobitého paddock vstupu k niektorej vstupenke na tribúnu.

Diváci sa môžu tešiť napríklad na vozidlá Porsche GT3 Cup, Mercedes AMG GT3, Audi R8 LMS GT3, BMW M6 GT3, Lamborghini Super Tropheo a mnohé ďalšie.

Chýbať nebudú ani sprievodné aktivity. Celodenné jazdy na motokárach sa tešia veľkej obľube v našom Slovenskom kartingovom centre. Otvorené bude tiež Vojenské múzeum a zvedavé motoristické oko určite poteší zraz veteránov pred hlavnou bránou okruhu počas soboty. Zvierací Malkia Park je samozrejme otvorený celoročne.

Množstvo kvalifikácií a šprintových pretekov (ale aj vytrvalostné) naprieč širokým spektrom automobilových kategórií sa tak dostanú k slovu počas OMV MaxxMotion Veľkej ceny Slovenska už tento víkend.

Vybrané preteky si navyše fanúšikovia budú môcť pozrieť naživo aj na sociálnej sieti YouTube.

Vstupenky na preteky sú dostupné v obmedzenom množstve na sobotu a nedeľu. Otvorené budú tribúny A / B, vstup je možný iba po zakúpení vstupenky v predpredaji alebo na mieste v hlavnej pokladni okruhu pri reštaurácii (v závislosti od voľných kapacít). Zakúpené online vstupy si vymeníte v hlavnej pokladni za denné vstupy (pásky). Prechod medzi tribúnami možný tentokrát nie je (=držiteľ vstupenky na hlavnú tribúnu nemá vstup aj na tribúnu B a opačne)! Deti do 12 rokov výšky a dôchodcovia majú vstup ZDARMA. Pre vstup na tribúny nie je potrebný žiaden test ani potvrdenie o očkovaní či prekonaní ochorenia Covid-19!

Aj naďalej platí v našom areáli povinnosť nosiť ochranné rúška ako v interiéri tak aj v exteriéri počas hromadných podujatí, platí zákaz podávania rúk, dodržiavanie odstupov minimálne 2 metre a odporúča sa pravidelná dezinfekcia rúk.

Parkovanie je bezplatné a spoločné pre obe tribúny A/B na štrkovom parkovisku v blízkosti oboch tribún. Otvorená je len jedna, hlavná pokladňa pre obe tribúny. Prosíme dodržiavať aspoň metrové rozostupy v rade a ďakujeme za trpezlivosť pri vybavovaní a kontrole vstupov.

Stravu a nápoje nájdete pri reštaurácii RING pred vchodom do paddocku pretekárskej dráhy, k dispozícii je aj bistro v motokárovom centre a bufety v Malkia Parku.

 

unnamed

Zdroj: slovakiaring.sk

unnamed 1

Zdroj: slovakiaring.sk

Napíšte komentár