18. 09. 2021 Eugénia 20°C Prehánky

Divoký Spirit

18.06.2021 Autor: MS, V spolupráci
Termín: 18.07.2021 a ďalšie Mesto:Celá SR Zdroj:stránka organizátora

Divoky Spirit plagat

Premiéra: 24.6. 2021

Lucky hľadala tak dlho spriaznenú dušu, pokým sa jej do cesty nedostal  kôň. Divoký mustang Spirit jej dokáže, že priateľstvo na život a na smrť nemusí byť len medzi ľuďmi. Štúdio DreamWorks Animation (Shrek, Ako si vycvičiť draka, Madagaskar), natočilo ďalšiu rozprávku, ktorá chytí divákov za srdce.

Lucky Prescottová nikdy nepoznala svoju mamičku, odvážnu krasojazdkyňu z Miradera, ktorá malé mestečko v srdci americkej divočiny preslávila neuveriteľnými krasojazdeckými kúskami.  Na jeden z nich však doplatila životom a preto sa dievčatko z rodného Miradera,  odsťahovala do civilizácie, ku starostlivej  a zároveň prísnej tete Core. Tá sa z nej rozhodla vychovať pokojné a rozumné dievča, čo sa jej však, vzhľadom na divokú povahu Lucky ani trochu nedarilo. Po sérii nešťastných príhod (vo väčšine z nich mala prsty) sa Lucky vracia do rodného Miradera, lenže po rokoch sa tu cíti ako cudzinka. V ospalom malomeste sa Lucky príšerne nudí, až do stretnutia s nádherným, divokým a rovnako nespútaným  Mustangom Spiritom, ako je ona sama.

V tej chvíli sa zrodí priateľstvo s veľkým "P", ktoré ukončí až príchod neľútostného obchodníka. Ten chce Spirita a ďalšie divoké kone skrotiť a výhodne predať. Lucky sa ako správna kamarátka samozrejme rozhodne, že mu v tom zabráni za každú cenu. Odmenou za toto odvážne rozhodnutie jej bude dobrodružstvo, aké doteraz nezažila.

Príbeh divokého mustanga Spirita sa začal písať v roku 2002 vo filme Spirit – neskrotný mustang, ktorý okrem oscarovej nominácie získal milióny detských fanúšikov po celom svete. Z filmu neskôr vznikol televízny seriál, ale tvorcovia z DreamWorks Animation sa rozhodli, že nastal čas, aby sa príbeh vrátil na plátna kín. "Dobrodružných príbehov pre dievčatá v kinách veľa nie je. Príbeh Lucky a Spirita je navyše veľmi inšpiratívny. Ukazuje, že keď máte pri sebe kamaráta, na ktorého sa môžete kedykoľvek spoľahnúť, dokážete aj nemožné, "hovorí prezidentka DreamWorks Animation Margie Cohn

Trailer:

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Zuzana Javorcikova 20.06.2021, 21:38

    Na film by som vzala moju dcéru Lindu ktorej sa veľmi páčia koníky a bola by to aj jej premiéra v kine

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár