25. 09. 2022 Vladislav 15°C Občasný dážď

Vlak Matúš Čák – turistický vláčik

24.05.2021 Autor: Vlak Matúš Čák & Vláčik Kúpelá, Foto: Via Laugaricio s.r.o.

Obrazok14

Miesto:Trenčín Termín: 25.09.2022 a ďalšie Mesto:Trenčín Zdroj:stránka organizátora

Kadiaľ ide vláčik?

Turistický vláčik premáva z centra mesta až ku Trenčianskemu hradu:

Vláčik štartuje pri Vodníkovi (Štúrovo námestie) a najskôr prevezie Vás cez historické centrum a predstaví Vám jeho najvýznamnejšie pamiatky. Potom sa vyberie smerom cez Lesopark Brezina a dovezie Vás až ku južnej bráne (vstup) majestátneho Trenčianskeho hradu!

  • Zastávky: Vodník → Múzeum → Brezina → Hrad (otoč) a po krátkej pauze sa vyberie späť do centra mesta.

Jednotlivé zastávky spoznáte vďaka označníkom, na ktorých je uvedený cestovný poriadok, mapa trasy, cenník atď. Nastúpiť a vystúpiť môžete na ktorejkoľvek zastávke a s okružným lístkom môžete vystúpiť napr. na hrade a vrátiť sa späť neskorším spojom.

Kedy vláčik odchádza zo zastávok?

Vláčik začína svoju jazdu v centre mesta zo zastávky Vodník (Štúrovo námestie):

  • 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00.

Odchody vláčika z jednotlivých zastávok nájdete priamo na označníkoch v uliciach mesta ako aj na webe www.turistickevlaciky.sk. Vlak Matúš Čák premáva od prvého májového víkendu po prvý októbrový víkend. V MÁJI a SEPTEMBRI cez víkendy a sviatky, v JÚNI, JÚLI a AUGUSTE každý deň!

Čo ešte potrebujem vedieť?

V ponuke sú okružné lístky (dĺžka cca hodinu) aj jednosmerné lístky z centra na hrad alebo opačne. Okrem zľavnených lístkov pre deti, ZŤP a seniorov je možné využiť aj zvýhodnené rodinné lístky (2+2). Môžete si so sebou vziať aj detský kočík (musí sa dať aspoň čiastočne zložiť) a tiež svojho psíka s náhubkom a na vodítku (do 15kg netreba, stačí ho vziať na ruky).

Novinkou vo vláčiku je audiohlasový sprievodca, ktorý Vás prevedie históriou mesta, jeho pamiatkami a najkrajšími miestami. Taktiež možno zakúpiť darčekové poukážky či tématické ponožky pre deti aj dospelých ako originálny darček!

Pre skupiny nad 10 osôb je k dispozícii možnosť rezervácie miest a dokonca aj súkromných jázd mimo cestovného poriadku a po ľubovoľnej trase pre rôzne typy zájazdov, firemných akcií, táborov, alebo ako spestrenie svadby či rodinnej oslavy.

Viac info na www.turistickevlaciky.sk, info@turistickevlaciky.sk alebo na FB: turistickevlaciky.

 

Mapa: N 48° 53′ 6″ E 18° 2′ 1″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Lenka Kováčiková 08.01.2022, 22:28

    Paradna atrakcia pre deti

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár