07. 07. 2022 Oliver 29°C Skoro jasno

Divadlo sa vracia do divadla

11.05.2021 Autor: Annie
Termín: 30.05.2021 a ďalšie Mesto:Banská Bystrica Zdroj:stránka organizátora

MAJ NAZIVO 2021 002 729x1024

Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici hrá v máji konečne naživo! Vďaka kultúrnemu semaforu a uvoľneniu pandemických opatrení, sú divadlá na Slovensku od 3.mája opäť otvorené pre verejnosť, samozrejme v obmedzenom hracom režime. BDNR, ktorého program sa od 19.decembra presunul do online priestoru, sa rozhodlo hneď zareagovať  a okrem ponuky online predstavení chce byť od piatka 14.mája aj v priamom kontakte s divákmi.

Ako prvé predstavenie po tzv. divadelnom reštarte, pripravilo na 17:00 hod.
ŠEPOTY LESA – inscenáciu slovensko-poľského tvorivého tímu, určenú deťom od 2 do 5 rokov, v ktorej sa dozvieme napríklad aj to, či stromy plačú, či ich bolievajú brušká alebo či dokážu schudnúť. Hrať sa bude v sále BDNR. Jubilejnú 60.divadelnú sezónu sa tak členovia umeleckého súboru chystajú zakončiť spoločne s divákmi, ktorí im veľmi dlho chýbali.

DIVADLO SA VRACIA DO DIVADLA. S týmto bonmotom Bábkové divadlo na Rázcestí radostne otvára svoje pomyselné brány a pozýva svojich detských aj dospelých divákov do divadla. A dokonca pripravilo aj novinku – letnú open air scénu pod Pamätníkom SNP pri vlajkách. Májové nedele s BDNR budú už tradične patriť deťom. 

16. mája o 16:00 hod. na rodiny s deťmi v divadelnej sále čakajú ŠEPOTY LESA – divadelné rozprávanie zo života stromov pre deti od 2 rokov.  Réžia: Honorata Mierzejewska Mikosza a.h.

23. mája o 10:00 hod. ČIARKOLÁRIUM
  -  ďalšie z jedinečných predstavení pre batoľatá a ich rodičov, ktoré im priblíži svet linajok, priamok, čiar a čiarok. Hrá sa v divadelnej sále BDNR. Réžia: Ajka Liňajka

23. mája o 16:00 v prípade priaznivého počasia, ožije priestor pri Pamätníku SNP vďaka DVOM ROZPRÁVKAM NA BRUŠKU
. Stretnutie s hrdinami tradičných staročeských rozprávok O Jurkovi s kozou, O Dobromilovi a Lenimírovi, v netradičnom bábkarskom spracovaní. Réžia: Bela Schenková a.h. 

A v poslednú májovú nedeľu, 30.5. od 16:00 hod. budú mať deti možnosť, stretnúť v parku na open air scéne KOCÚRA V ČIŽMÁCH zo známej rozprávky Charlesa Perraulta. Réžia: Bela Schenková a.h.


Účasť divákov na predstaveniach je podmienená potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 24 hodín alebo negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín; táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov, pre osoby zaočkované druhou dávkou mRNA vakcíny proti ochoreniu COVID-19 (po 14 dňoch), osoby zaočkované prvou dávkou vektorovej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 (po 4 týždňoch), osoby viac ako 14 dní po 1. dávke očkovania proti ochoreniu COVID-19 (mRNA alebo vektorovou vakcínou), ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19, osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.)

Kapacita predstavení je obmedzená, ideálnou voľbou je teda včasná rezervácia vstupeniek na
www.bdnr.sk, telefonicky na: 048/ 412 55 13, mailom: vstupenky@bdnr.sk.

Od 1. marca 2021 ponúka BDNR svoje online predstavenia cez portál navstevnik.online, ktorého prevádzkovateľom je pod záštitou Ministerstva kultúry SR Národné osvetové centrum. Poskytlo tak výbornú možnosť napríklad aj školským kolektívom, ako nestratiť kontakt s divadlom a ponúknuť žiakom zaujímavé tituly obohacujúce vyučovací proces. Online predstavenia BDNR sú dostupné aj v máji v piatkových a nedeľných termínoch pre deti, v stredu pre dospelého diváka. Program online predstavení nájdete na www.bdnr.sk alebo na navstevnik.online.sk/institucia/babkove-divadlo-na-razcesti/


Napíšte komentár