11. 04. 2021 Július 19°C Polooblačno

Zbojnícka chata

Autor: Zuzka
Adresa:Vysoké Tatry - Zbojnícka chata Telefón:+421 903 638 000 E-mail:rezervacie@zbojnickachata.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Zbojnícku chatu nájdeme vo Veľkej Studenej doline vo výške 1 960 m n. m. Studená dolina je dolina s najväčším počtom plies rôznych veľkostí. Je ich až 26.

História

V roku 1893 sa začalo s výstavbou chodníka do Veľkej Studenej doliny a v r. 1907 majiteľ doliny postavil poľovnícku chatu, ktorú o tri roky neskôr bezplatne odovzdal turistickej verejnosti. Veľká Studená dolina bola v minulosti známym pytliackym terénom, preto nazvali skupinu plies doliny „Zbojníckymi plesami„ a v roku 1924 dostala chata rovnaké  pomenovanie „Zbojnícka chata“. V roku 1986 na pôvodnom mieste poľovníckej chatky nová generácia postavila novú, vylepšenú Zbojnícku chatu s ústredným kúrením, elektrickým osvetlením a slnečnými kolektormi. Ale 14. júna 1998 vypukol požiar a chata zhorela do základov, avšak vďaka sponzorom a nadšencom sa ihneď začalo s výstavbou novej Zbojníckej chaty. 

Otváracie hodiny:

Chata je otvorená celoročne. Ponúka nocľah na poschodových posteliach s kapacitou 16 ľudí. WC je vo vonkajšom priestore za chatou. Kuchyňa je otvorená celoročne pre všetkých návštevníkov. V letných mesiacoch poteší terasa s výhľadom do doliny, v zime či zlom počasí príjemné posedenie pri krbe v jedálni. 

Trasa

Starý Smokovec – Hrebienok: pešo (40 min) alebo pozemnou lanovkou ( 7 min.) 
Hrebienok – Rainerova chata -  Zbojnícka chata : po modrej značke cca. 3 hod.
Doporučujeme pre staršie deti od 10 rokov. 

 

Napíšte komentár