23. 01. 2021 Miloš 11°C Občasný dážď

Európsky týždeň mobility 2020

16.09.2020 Autor: Simona, Foto: banovce.sk
Termín: 22.09.2020 a ďalšie Mesto:Bánovce nad Bebravou Zdroj:stránka organizátora
i 6195366

Zdroj: banovce.sk

Európsky týždeň mobility od 16. do 22. septembra je celoeurópska kampaň na podporu a propagáciu udržateľnej mobility a motiváciu k využívaniu alternatívnych spôsobov dopravy k tej automobilovej. Jednoducho povedané, snaha o menej áut na cestách, čistejšie ovzdušie, používanie bicykla či kolobežky, chôdza a s tým spojený zdravší životný štýl.

Sami sme sa mohli presvedčiť, ako výrazne sa zlepšilo ovzdušie a znížil sa hluk v meste počas obdobia izolácie na jar tohto roka, kedy počet áut na cestách výrazne klesol. Týždeň mobility prebieha každoročne v pevnom termíne, 22. september je zároveň Svetovým dňom bez áut. Bánovce nad Bebravou sa do tejto kampane zapájajú už po tretíkrát.

Chodiť pešo alebo na bicykli je o zvyku. Skvelým tréningom môže byť beh. Bánovskí behúni si vybehnú 16. septembra na Nočný beh. Pridať sa môže každý, stretnutie bude o 17:30 h. na námestí.

Bánovská stopovačka je mobilná hra, ktorá vás vezme na dobrodružnú cestu okolo Bánoviec n. B. Vašou úlohou bude splniť niekoľko úloh alebo odpovedať na pár otázok. Stopovačku je možné hrať na mobilnom telefóne v aplikácii Actionbound, po stiahnutí hry aj v offline režime. Hru je v aplikácii možné ľahko vyhľadať aj nasnímaním uvedeného QR kódu.
Hra je určená predovšetkým deťom, ale nie je vekovo obmedzená, môžu ju hrať kamaráti i celá rodina. Podmienkou je presúvať sa po stanovištiach pešo, na bicykli alebo inom prostriedku okrem automobilu! Počas týždňa mobility sa chceme rozhýbať. A v Bánovciach je predsa všade blízko. Prvých 50 hráčov v poradí podľa nahraných bodov si môže prevziať malú cenu 23. septembra 2020 o 18:00 h. v CVČ. Viac informácií v udalosti na facebooku, e-mailom na etm@banovce.sk alebo v CVČ a i-čku. Súťaž je spustená od 16. septembra 2020.

Centrum voľného času a CTK Viking pozývajú cyklomládež 19. septembra na podujatie Vikingská cyklistická súťaž do areálu ZŠ Školská. Vezmite bicykle, kolobežky i odrážadlá, štartovať sa bude od 10:00 h.

Už ste si niekedy vyskúšali aspoň 1 kolo našej stálice – Bánovskej bežeckej ligy? V 9. kole, ktoré sa uskutoční 27. septembra so štartom na vodnej nádrži Prusy, nebude chýbať tradičný okruh (11 km), „Hobby“ trať (4 km) pre menej skúsených bežcov a rozcvička a detské kolo pre najmenších. Krásny športový deň pre celú rodinu.

Počas týždňa je priestor aj pre individuálne aktivity. Témou roka 2020 je „Čistejšia doprava pre všetkých“.

Napíšte komentár