06. 12. 2020 Mikuláš 11°C Oblačno

Šarkaniáda na zámku Schloss Hof

03.09.2020 Autor: Simona, Foto: schlosshof.at
Termín: 27.09.2020 a ďalšie Mesto:Schloss Hof (AT) Zdroj:stránka organizátora

Neďaleko slovenských hraníc sa v malebnej prírodnej kulise na ploche 70 hektárov rozprestiera zámocký areál Schloss Hof, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších diel baroka. Na tomto unikátnom mieste sa snúbi fascinujúca história s atraktívnou ponukou podujatí.

 

Veselé „divadlo na oblohe“

26. a 27. september je venovaný šarkaniáde – podujatiu, ktoré deti doslova milujú. Vysoko k oblohe sa vznesú šarkany tých najrozmanitejších tvarov a farieb. Možno práve váš šarkan bude ten najkrajší a najoriginálnejší. Veselé predstavenie nad zámockou lúkou je bezkonkurenčným zážitkom pre malých i veľkých. Pridanou hodnotou je rozvoj kreativity, ktorú podporujú zábavné workshopy pre deti.

Drachensteigfest Schloss Hof SKB Michal Cilc 4

Zdroj: schlosshof.at

 

Oddych v štýle cisárov

Ak by ste si po pútavom programe chceli dopriať príjemný relax v objatí prírody, odporúčame navštíviť barokovú záhradu. Rozprestiera na ploche neuveriteľných 15 hektárov a zaujme pôsobivým uplatnením vodných a skulpturálnych prvkov. Očaria vás tu aj romantické zátišia, pikniková lúka a tisíce kvetín. Historický labyrint na 7. terase je krásnym miestom na príjemné blúdenie v spleti uličiek lemovaných živým plotom a vďaka vyhliadkovej plošine si dokonale vychutnáte krásu okolitej prírodnej scenérie. V zámockom areáli nájdete aj pôvabné tematické záhrady – voňavú bylinkovú záhradu, nádhernú záhradu ruží, záhradu maškŕt či záhradu regiónu Weinviertel. Precízne upravené záhradné plochy ponúkajú skutočný estetický zážitok a chvíle plné relaxu, napr. v tôni gaštanov, hrabov či líp. 

Termíny: 
26. – 27.9. | Šarkaniáda
Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hod.

Miesto:Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

Schloss Hof SKB Severin Wurnig 1

Zdroj: schlosshof.at

Napíšte komentár