30. 11. 2020 Ondrej/Andrej 4°C Skoro jasno

Výstava V tieni dreva

15.06.2020 Autor: Claudinka, Foto: Malokarpatské múzeum v Pezinku
Miesto:Malokarpatské múzeum v Pezinku ,M. R. Štefánika 4 Termín: 31.08.2020 a ďalšie Mesto:Pezinok Zdroj:stránka organizátora
V tieni dreva

Zdroj: Malokarpatské múzeum v Pezinku

V Malokarpatskom múzeu v Pezinku si budete môcť prezrieť bohatú tvorbu Jána Pribulu.

Výstava Jána Pribulu V tieni dreva je prierezom umeleckej cesty človeka, ktorý žije prítomnosťou. Ján Pribula je sochár, ktorý spracováva drevo celý život. Vie o ňom úplne všetko. Priznáva i jeho slabé stránky - sú to miesta vniknutia sochárovho nápadu, ktorému podľahnú a zo surového materiálu sa pod jeho rukami s nástrojmi stáva  niečo, čo presahuje autora a materiál.

Vo výstavných miestnostiach nájdete sochy plné ženských kriviek, sochy kombinované s kovom, znaky, archetypy ľudí, znaky spomienok, odkazy na miesta, na ktoré autor rád chodil a na ktoré sa rád vracia a taktiež sochy, hračky, geometrické figúry, koníky, zvieratká tvorené z drevených odrezkov. Autor použil rôzne druhy dreva ako čerešňa, dub, hrab, jaseň, slivka, smrek, orech. Drevo je povrchovo morené alebo patinované. Použité sú i doplnkové materiály, a to kov, kameň, keramika s glazúrou.

Výstavu V tieni dreva od autora Jána Pribulu si v Malokarpatskom múzeu v Pezinku budete môcť pozrieť od 18. júna do 31. augusta 2020 počas otváracích hodín múzea.

Súčasťou výstavy budú aj aktivity pre deti.
Jan Pribula

Zdroj: Malokarpatské múzeum v Pezinku

Napíšte komentár