15. 05. 2021 Žofia 19°C Prehánky, búrky

Kam s deťmi v máji?

Autor: marylyn

Kam s detmi v majiVonku je krásne a slniečko priam láka na rodinnú prechádzku a spoznávanie krás Slovenska. Viete, kam sa vydať s rodinou v máji? Inšpirujte sa našimi tipmi. A samozrejme na svojich potulkách nezabudnite na prísne dodržiavanie hygienických opatrení. :)

Linky v článku pre jednotlivé tipy na výlety sú aktívne, stačí ich rozkliknúť. 


Na hrad

Vedeli ste, že Slovensko je jedná z hradných veľmocí? Naša krajina patrí medzi tie s najväčším počtom hradov a zámkov v Európe. Pokochajte sa pohľadom na krásu tých najznámejších zatiaľ aspoň prechádzkou po okolí. Prejdite sa okolo zrúcanín a opečte si špekáčiky na vyhradenom ohnisku. Spoznávajte históriu a pred návštevou si pozrite aj legendy spojené s daným hradom či zámkom. :)

Za výhľadom na rozhľadňu

Vychutnajte si nádherné výhľady z niektorej zo slovenských rozhľadní. Máme ich tu viac než dosť, na mnohé z nich je nenáročný výstup, ktorý zvládnu aj najmenšie detičky. 

IMG 7639

Zdroj: marylyn

K vode

Rybníky, jazierka, rieky, potôčiky, vodopády... To všetko môžete vidieť na vašich potulkách v prírode. Urobte si výlet k niektorej z vodných nádrží alebo objavujte vodné poklady ukryté v lese. Máme ich okolo seba viac, než si myslíte. :)

IMG 7896

Zdroj: marylyn

Do parku

Nechce sa vám na výlet? Vybehnite sa vyvetrať aspoň do najbližšieho parku. Vezmite so sebou deku, loptu, nabaľte košík s pitím a dobrotami a urobte si spoločný rodinný piknik v prírode. Nezabudnite na ochranu proti hmyzu a do batôžka si pribaľte aj prírodný repelent. :) Spoznávajte jarné kvietky, chrobáčiky, vtáčiky a zistíte, koľko krásnych vecí je okolo nás. 

worm s eyeview of tall tree under a gray sky 618608

Zdroj: pexels.com

Za zvieratkami

Aj keď sú niektoré zoologické záhrady ešte zatvorené, mnoho zvieratiek môžete stretnúť napríklad na farmách a v prírode. Viete, ako vyzerá mangalica? Videli ste už naživo barana či kravičku? Viete, koľko farieb môže mať zajac? To všetko môžete zistiť práve tu. Potešte sa pohľadom, zvieratká však nekŕmte a nechytajte, o to sa postarajú chovatelia. 

herd of sheep on grass field 462119

Zdroj: pexels.com

Na turistiku

Na horách sa pomaličky začína otvárať sezóna a spúšťajú sa i lanovky. Ak budete mať cestu, môžete si urobiť výlet na Liptov či do Tatier a spoznávať jarnú prírodu vo výške. Ak nemáte chuť loziť po horách, vezmite si bicykle a spoznávajte okolie. Alebo sa vydajte na nenáročnú prechádzku s kočíkom. :))

yellow flowers 2990671

Zdroj: pexels.com

Objavte "svetové" atrakcie na Slovensku

Vedeli ste, že aj na Slovensku máme unikáty, ktoré sa podobajú tým svetovým? Napríklad Sochu slobody, krásne pláže, kaňony, jazerá či viadukt? Nahliadnite do nášho článku a urobte si výlet na niektoré z týchto miest, určite neoľutujete. 

93423784 10222457907745331 6282564975315648512 o

Zdroj: sdetmi.com

 

Napíšte komentár