30. 06. 2022 Melánia 38°C Horúco

Morské oko

Autor: Zuzka
Adresa:Vihorlat - Košický kraj Telefón: - www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Morské oko je najväčšie jazero vo Vihorlatských vrchoch a tretie najväčšie prírodné jazero na Slovensku. Je jedno z najkrajších zátiší na Slovensku, ktoré si zachovalo romantiku a prirodzený pôvab. 

Morské oko je súčasťou Vihorlatského pralesa, zapísaného do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO.  Je spomienkou na vulkanickú aktivitu Vihorlatského pohoria a nemá obdobu vo vulkanických pohoriach Európy. Mohutný zosuv z východného svahu Motrogonu a Jedlinky zahradili dolinu potoka Okna a za vzniknutou bariérou vzniklo prírodné jazero.

Poloha:
Nachádza sa v Košickom kraji, v katastrálnom území obce Remetské Hámre v Sobraneckom okrese. L
eží v nadmorskej výške 618 m. Jeho dĺžka je približne 750 m a hĺbka 25 až 28 m. 

Morské oko je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku v lone prírody. Z parkoviska je jazero Morské oko vzdialené iba cca 10 minút chôdze. Priezračná voda s množstvom rýb poteší najmä deti. Platí tu najvyšší 5. stupeň ochrany. Rybolov, kúpanie a člnkovanie sú zakázané. Obísť jazero cez prales trvá nenáhlivou chôdzou asi hodinku. 

Z Morského oka sa môžeťe vybrať aj náročnejšou 4 km trasou s prevýšením 400 m až na Sninský kameň. Odmenou je nádherný výhľad na krajinu údolia Cirochy, Vihorlatské lesy a Východoslovenskú nížinu.

 V blízkosti náučného chodníka pribudlo šesť exteriérových edukačných hier, ktoré interaktívnou formou prezentujú vedomosti, týkajúce sa života rastlín a živočíchov, doby rozkladu odpadov a zásady správania sa v lese.

V okolí Morského oka sa nachádza Kaštielik Morské oko, náučný chodník a bufet Morské oko. Ide o jediný subjekt, ktorý poskytuje občerstvovacie služby.

Mapa: N 48° 54′ 54″ E 22° 11′ 52″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Tatiana Lakomá 27.12.2020, 17:01

  Krásne jazero, príroda, všetko...Škoda,že tam nie je nejaký bufet :-( inak pekný nápad na celodenný výlet pre rodinky i zaľúbených , či dôchodcov

 • Domi 26.12.2020, 17:57

  Oko Zemplína, odporúčam ! V minulosti som tam chodila často s kočíkom

 • Lubka 24.12.2020, 00:10

  Pľúca Zemplína. Chcela by som pozvať na šálok čerstvého vzduchu všetkých milovníkov pohybu a zdravého životného štýlu. Daj hlavu hore a všímaj si krásu ! To je Morské Oko !

 • Mirka 20.12.2020, 23:05

  Užijete si tam množstvo romantickych prechadzok. Prijemne prosttedie, cerstvy vzduch, castokrat tamaď chodia aj cyklisti..

 • Katka 09.12.2020, 22:54

  krasne prostredie ,vhodne na prechadzky ,ale aj na turu

 • Mária 05.12.2020, 11:41

  Pekné miesto na nenáročnú prechádzku v prírode. Autom sa dostanete celkom blízko k jazeru a po krátkej, cca desaťminútovej prechádzke sa ocitnete pri jednom z najkrajších prírodných jazier na Slovensku.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár