25. 05. 2020 Urban 17°C Občasný dážď

Filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm

28.02.2020 Autor: Petula , Foto: FB
Termín: 05.03.2020 Mesto:Topoľčany Čas:16.00 - 21.30 hod Zdroj:stránka organizátora

ekotop

NENECHAJTE SI UJSŤ FILMY, KTORÉ VÁM ZMENIA POHĽAD NA SVET

Filmový festival EKOTOPFILM – ENVIROFILM prináša do Topoľčian výber oceňovaných dokumentárnych filmov z celého sveta. Naším cieľom je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja, a to prostredníctvom filmových premietaní a sprievodných diskusií.

Festival štartuje už ráno! Doobedie patrí deťom z vopred prihlásených základných a stredných škôl. V rámci nášho Junior festivalu sa zameriavame na environmentálnu výchovu žiakov, kde prostredníctvom krátkych filmov a interaktívnych sprievodných aktivít učíme deti k zodpovednosti voči nášmu prostrediu.

Podvečer patrí kinosála verejnosti. Pohodlne sa usaďte a nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku. Okrem jedinečných dokumentárnych filmov z celého sveta vám prinášame aj sprievodný program "mimo plátna", kde diskutujeme s našimi hosťami na aktuálne témy.

PROGRAM:

  • 16:00 BIELY VLK – ARKTICKÝ DUCH
  • 17:00 STAČÍ MÁLO
  • 18:00 MIMO PLÁTNA: PALMOVÝ OLEJ A PYTLIACTVO. JE SUMATRA RAJ ALEBO PEKLO NA ZEMI?
  • 19:00 DILEMA MÄSOŽRAVCOV
  • 20:10 SVET BEZ HMYZU
  • 20:40 AKTIVISTKA


VSTUP VOĽNÝ!

Napíšte komentár