Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Nitra opäť centrom Poľovníctva, Rybárstva a Včelárstva
Koniec februára patrí na výstavisku Agrokomplex v Nitre všetkým poľovníkom, rybárom a včelárom.
Jedenásty ročník kontraktačno-predajnej výstavy Rybárstvo a Poľovníctvo a 6. ročník predajnej výstavy včelích potrieb a produktov Včelárstvo sa uskutoční od 21. do 23. februára na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Záštitu nad podujatím prevzalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky.
Výstava Rybárstvo a Poľovníctvo prinesie návštevníkom množstvo horúcich noviniek – rybárskych prútov, krmiva, módnu prehliadku poľovníckeho oblečenia, exkluzívne poľovnícke a športové brokovnice. Návštevníci či vyznávači lovu tak majú možnosť pozrieť si a vyskúšať to najnovšie náradie a trendy lovu na najbližšie obdobie. Podujatie obsahuje množstvo inštruktáží, ukážok, workshopov a odborných prednášok na aktuálne témy.
Na svoje si prídu aj milovníci poľovníckych psov, ktorým bude venovaný celý pavilón. Kynologické kluby návštevníkom predstavia Špeciálnu výstavu jazvečíkov, Združenú klubovú výstavu stavačov a Špeciálnu výstavu teriérov.
Novinkou výstavy budú Majstrovstvá Slovenska v halovej 3D lukostreľbe. Návštevníkov čaká interaktívne lukostrelecké kino a zážitkový 3D tréningový parkúr s 28 terčmi. Na výstave Rybárstvo, Poľovníctvo a Včelárstvo 2020 si môžete vyskúšať aj lov diviaka vo virtuálnej realite. Očarujúce budú zaiste aj najlepšie poľovnícke trofeje za posledných 10 rokov.
Súťaže a rôzne trenažéry pútajú pozornosť aktívnych lovcov rýb či zveri, ale tiež ich rodinných príslušníkov všetkých vekových kategórií. Pre najmenších návštevníkov je pripravený program “Naučme deti milovať prírodu a jej krásy“, detské rybárske krúžky, zážitkový simulátor zdolávania sladkovodných rýb a prezentácia organizovaného sokoliarstva na Slovensku.
V novej podobe sa predstaví výstava Včelárstvo, ktorej cieľom je prezentácia včelárstva a všetkých jeho darov. Práca včelára nie je ľahká, no prináša naozaj sladké zadosťučinenie. V pavilóne Slovenského zväzu včelárov sa uskutoční Medzinárodná degustácia medu a medoviny. Budúcim včelárom odborníci poradia, ako začať včeláriť a poskytnú im odborné poradenstvo. Včelia klinika predstaví návštevníkom nový spôsob neformálnej liečby – apitherapiu spojenú s pobytom vo včelej mikroklíme.
Nudiť sa nebudú ani nežnejšie polovičky nadšených rybárov a poľovníkov.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
21.05.2026, 10:30
Nitriansky mestský park na SihotiJán Tóth
Narodil som sa v Nitre na Kmeťkovej ulici, pod hradom, v roku 1956 a do parku chodím takmer bez prerušenia. Obnova sa mi páči a teraz chodíme s vnukom, ktorý má 3 roky. Je tam ale jeden veľký problém, ktorý môže skončiť aj fatálne. Jedná sa o lanovú dráhu, ktorá je nešťastne projektovaná a hlavne skolaudovaná. Treba ju bezodkladne zastaviť a otočiť o 180 stupňov, nakoľko prisávanie siaha na chodník s trampolínami, po ktorom sa pohybujú malé deti, ktoré sú nevyspytateľné. Nedávno aj náš vnuk mal takmer kontakt s jazdcom na lane. V poslednej chvíli som ho odstrčil. Tá výstražná značka deťom nič nehovorí. Skúste sa presvedčiť osobne, hlavne keď sa na lane pohybujú aj väčšie deti a navyše sa jeden druhého roztláčajú. Zabráňte katastrofe a dajte mi vedieť ako budete postupovať k mojej pripomienke.
17.05.2026, 22:28
13 tipov kam s deťmi v Trenčianskom krajiMartina
Ja určite odporúčam detský svet LUMA park na autobusovej stanici :) Krásne, nové, veľké priestory, super obsluha, veľa hračiek, kino, pohoda pri káve a deti máte stále na očiach :)))
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár