Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Zdroj: sdetmi.com
Aj vy ste dostali chuť na šišky, ale odradila vás ich príprava? Práve preto som si pre vás pripravila naozaj jednoduchý recept, ktorý zvládne každý:) A že sú naozaj výborné, o tom svedčí fakt že do hodiny boli skoro zjedené:) Dokonca aj tomu nášmu drobcovi chutili, ktorý sladké moc nemusí:)
Pripravíme si kvások (do vlažného mlieka nadrobíme droždie, pridáme lyžičku cukru). Pokiaľ kvasnice vykysnú, vymiešame si v miske žĺtky s cukrom. Pridáme múku, citrónovú kôru, kvások a rozpustené maslo. Vypracujeme cesto, ktoré sa nelepí na varešku. Necháme ho vykysnúť. Na pomúčenej doske rozvaľkáme cesto a vykrajujeme kolieska (šišky). Necháme ich ešte 15 min. kysnúť. Nakoniec ich po oboch stranách vypražíme. Pri vyprážaní jednej strany panvicu prikryjeme, pri vyprážaní druhej strany ich necháme už odokryté.
Mohlo by vás tiež zaujímať:
Nechajte sa inšpirovať našimi ďalšími receptami TU.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
25.07.2026, 11:14
Hojdačky v prírode - kde všade sú ukryté?Eva
Hojdacka v Krpelanoch uz nie je, vysli sme si k nej vcera, ale, zial, uz je znicena. Ak sem planujete cestu len kvoli hojdacke, mozete si ju usetrit. Krasny vyhlad je tu vsak aj bez hojdacky :-)
19.07.2026, 11:44
Rozprávkový les pri kolibe PanorámaMartina
Nádherné miesto ktoré odporúčam navštíviť všetkými desiatimi, pre rodiny s deťmi, dôchodcom... Proste a jednoducho ozaj rozprávkový les.. určite ešte prídeme. Odniesli sme si na pamiatku krásne tričká,
09.07.2026, 15:15
Vnútorné detské ihrisko LEGIONARIK v LEGIA FitnessElena Selecká
Kútik výborný, ale hlučná hudba úplne nevhodná pre deti. Na moju žiadosť o aspoň sušenie nereagovali.
27.06.2026, 16:53
Letné kúpalisko Pezinok. Monika Lipovská
Úžasné prostredie, napriek tomu, že je malé. Úžasná atmosféra. Voda fantastická a nádherná. Ľudí je pomerne veľa, ale su mili a ohľaduplní. Je veľmi zaujímavé sledovať, ako dokážu spolu športovať cudzí ľudia a bez ohľadu na vek. Vládne tu pohoda. Vnuka neviem dostať z vody. Ďakujem za krásny deň . Urcite sa sem vrátim. Jediný problém je s parkovaním, ale aj ten sa mi podarilo vyriešiť. Monika Bratislava
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár