Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Zdroj: FB Hory a mesto Trnava
Prvý ročník festivalu outdoorových filmov v Trnave Hory a mesto sa uskutoční s cieľom priniesť do Trnavy podujatie, ktoré má 20-ročnú tradíciu po celom Slovensku. V rámci nášho festivalu Vám ponúkneme filmy z rôznych športových odvetví ako napr. horolezectvo, skialpinizmus, beh, cyklistika, a ďalšie.
Filmy zaradené do festivalu Hory a mesto sa od iných cestovateľských filmov odlišujú tým, že neprinášajú len záznam z toho, ako hlavný hrdina vycestoval do ďalekej krajiny a čo tam zažil. Prinášajú aj hlbší pohľad do duše hlavného aktéra, jeho životnej situácie ako i vnútornej motivácie a inšpirácie.
Príďte si vychutnať obrázky z expedícií jedného z našich najznámejších horolezcov Petra Hámora, známe i menej známe filmy z horolezeckého prostredia ako napr. Free Solo či Dawn Wall.
Hory a mesto je však festivalom všetkých priaznivcov kultúry a športu. V našej ponuke nájdete aj filmy pre priaznivcov trailových behov, jachtingu, kajaku, cestovateľov a ďalších.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
21.05.2026, 10:30
Nitriansky mestský park na SihotiJán Tóth
Narodil som sa v Nitre na Kmeťkovej ulici, pod hradom, v roku 1956 a do parku chodím takmer bez prerušenia. Obnova sa mi páči a teraz chodíme s vnukom, ktorý má 3 roky. Je tam ale jeden veľký problém, ktorý môže skončiť aj fatálne. Jedná sa o lanovú dráhu, ktorá je nešťastne projektovaná a hlavne skolaudovaná. Treba ju bezodkladne zastaviť a otočiť o 180 stupňov, nakoľko prisávanie siaha na chodník s trampolínami, po ktorom sa pohybujú malé deti, ktoré sú nevyspytateľné. Nedávno aj náš vnuk mal takmer kontakt s jazdcom na lane. V poslednej chvíli som ho odstrčil. Tá výstražná značka deťom nič nehovorí. Skúste sa presvedčiť osobne, hlavne keď sa na lane pohybujú aj väčšie deti a navyše sa jeden druhého roztláčajú. Zabráňte katastrofe a dajte mi vedieť ako budete postupovať k mojej pripomienke.
17.05.2026, 22:28
13 tipov kam s deťmi v Trenčianskom krajiMartina
Ja určite odporúčam detský svet LUMA park na autobusovej stanici :) Krásne, nové, veľké priestory, super obsluha, veľa hračiek, kino, pohoda pri káve a deti máte stále na očiach :)))
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár