13. 08. 2020 Ľubomír 32°C Skoro jasno, búrky

JOY FEST by Moy Joy

04.10.2019 Autor: Claudinka, Foto: FB Moy Joy
Termín: 06.10.2019 a ďalšie Mesto:Piešťany Zdroj:stránka organizátora
poster na vysku web F

Zdroj: JOY FEST

Mesto snov má svoj festival radosti! JOY FEST je súčasťou novej éry stravovania! Prvý októbrový víkend sa bude niesť v duchu modernej gastronomickej kultúry. Piešťany totiž budú mať svoj festival radosti v termíne 5. a 6. októbra na Námestí Slobody od jedenástej do dvadsiatej hodiny. Tešiť sa môžete na výbuch chuťových pohárikov, skvelú hudbu, tanečné vystúpenie folklórneho súboru Slnečnica, program pre deti, súťaže a mnoho iného.

V sobotu vystúpi pred mikrofón zaujímavý hosť Dušan Kadlec - veľký optimista, snílek, vizionár, bloger, spisovateľ a v prvom rade nevyliečiteľný milovník života. V nedeľu bude k dispozícii stánok Zvierací ombudsman, kde sa dozviete všetko, čo vás zaujíma o psíkoch z útulku. Zvierací ombudsman je organizácia, ktorá zjednocuje útulky pre týrané a opustené zvieratá a ochranárske združenia na Slovensku a bojuje za práva týchto láskavých tvorov. A tešiť sa môžete aj na Tuli vaky.

Gastronomický zážitok v podaní:

 • UNAS Street Food
 • Petite Crêperie
 • Glutenfreeaks
 • Čertíci
 • Folks Food Truck
 • Papaj
 • Crumpel's Poutinerie
 • Coffee ball
 • Wowffle

Moderátorské hviezdy:
- v sobotu 5.10. vás bude zabávať Dušan Šorty Berky
- v nedeľu 6.10. sa k vám prihovorí Matúš Krnčok

Súčasťou podujatia bude:

 • Súťaž, ktorá bude prebiehať počas celého víkendu o skvelé ceny
 • Vystúpenie folklórneho súboru Slnečnica
 • Program pre deti za asistencie animátorov
 • Maľovanie na tvár a detský kútik s omaľovánkami

Dobrá hudba, zábava, skvelé jedlo a program pre deti. Tam nesmiete chýbať!

Čo znamená „street food“?
Jednoducho povedané, ide o reštauráciu na kolesách. Môže to znieť zvláštne, no taká je realita moderného kulinárstva. Vo svete totiž považujú street food za bežnú súčasť života. K nám sa tento trend dostáva postupnými krokmi. Nenechajte sa zmýliť názvom, nejde o žiaden rýchly a nezdravý spôsob, ako zaplniť hladné brucho. Práve naopak. Vďaka kreativite a nadšeniu pre svoju prácu si pouliční kuchári pripravujú čerstvé, originálne a plnohodnotné jedlo.

Takzvané food trucky, teda inak povedané pojazdné prevádzky s jedlom, boli typickým znakom ulíc v New Yorku. Väčšinou však išlo o jednoduché, rýchle a nie príliš čerstvé jedlá. Myšlienka pouličnej reštaurácie sa však veľmi rýchlo ujala aj v Európe, no chvalabohu, gastronomický nadšenci prišli s nápadom povýšiť stravu ulice na chutnú a zážitkovú úroveň. Preto sa dnes môžeme tešiť širokému výberu pojazdných kuchýň, ktoré majú svoje dobré meno už aj na Slovensku.

Nový kult „street foodu“ u nás doma
Tak, ako všetko ostatné, aj samotné jedlo podlieha trendom. Predstavte si, že v Singapure dostal pouličný stánok s jedlom Michelinovu hviezdu. Za úplne jednoduché kura so sójovou omáčkou a rezancami. To je presne dôkazom toho, že gastronómia môže prebiehať podľa úplne iných pravidiel, ako doteraz. Ak niečo robíte s láskou a vkladáte do toho to najlepšie zo seba, výsledok môže mať špičkovú kvalitu. Presne tak to robia pouliční kuchári, ktorí neustále vedia prekvapiť naše chuťové poháriky. Street food festivaly sú akousi okúzľujúcou zmesou ľudovej veselice na ulici a večerného kulinárskeho zážitku s priateľmi. To ich robí jedinečnými.

Zažijete kvalitný hedonizmus
Každé chutné jedlo by malo byť čerstvé a originálne. V tom najlepšom prípade ide o dokonalú zmes kvalitných surovín, silných chutí a čistej radosti z jedla. Kedysi bolo pouličné jedlo formou, ako čo najrýchlejšie nakŕmiť ponáhľajúci sa dav, bez ohľadu na kvalitu. Avšak, dnes sa už stáva súčasťou pop kultúry. Verte či nie, street food festival spája kvalitné suroviny, moderné procesy prípravy a kreatívne sezónne špeciality. Trend pouličného stravovania skutočne zmenil naše stravovacie návyky, a zároveň otvoril nové horizonty pre reštauračný priemysel.

Napíšte komentár