Jesenné vychytávky našej redakcie

Autor: Zuzka, Foto: sdetmi.com

banner vychytavky


Štýlove papučky-Topánkovo

ruzove2

Zdroj: topankovo.sk

Tieto papučky sú milým darčekom od mojich detí. Vedia, že v tieto jesenné dni a po ťažkom dni v práci sa teším na výbornú kávu a domácu pohodu v papučiach :). Papučky sú nie len veľmi hrejivé, hebké, kvalitné, ale čo oceňujem, že sú aj štýlové. Hned som si prezrela celú ponuku Topánkova a našla som chlpaté, štrikované, s veselou potlačou, ale aj paučky s rozkošnými zvieratkovými motívmi :). Blíži sa Mikuláš, takže o darčeky pre mamu aj dcérku mám postarané. Veď povedzme si, komu sa počas chladných večerov nezídu teplé papučky :-)

button toto chcem


Nosový sprej s probiotikami Rinogermina®

IMG 20191023 084803

Zdroj: marylyn

Začala jeseň a choroby na nás útočia z každej strany. S deťmi sa vždy v tomto období spoločne točíme v bludnom kruhu nádchy, zápalov nosových dutín a dýchacích ciest. Tento rok som na odporúčanie mojej švagrinej vyskúšala ako prevenciu nosový sprej s probiotikami RINOGERMINA®. Obsahuje prospešné baktérie, ktoré silno priľnú k sliznici nosa a tak znemožňujú patogénom usídliť sa a prerásť do zápalovej infekcie. Navyše skvapalňujú nosový hlien, aby sa dutiny uvoľnili a nos sa dal ľahšie vyfúkať. Je fakt super. Pred použitím si prečítajte návod na použitie. :)

button toto chcem


Ekologické zubné kefky Mobake s Vaším menom

OBRAZKY DO ESHOPU 1800X1200 4 4

Zdroj: mobake.sk


Žili sme v "dobe plastovej" a nie je ľahké byť zrazu EKO. Doma sme preto zvolili systém odmietnuť iba to, čo vlastne nepotrebujeme :). A išlo to samé, plastové tašky, plastové fľaše, aviváž... A keď sme objavili bambusové kefky, s plastovými sme nadobro skončili!  Mobake kefky sú 100% recyklovateľne a na 95% rozložiteľné, dokonca aj na balenie používajú výlučne ekologické a recyklované materiály. Naviac sú kvalitné s vysokou hustotou extra jemných štetín. A čo sa našim deťom rátalo najviac bolo ich vlastné meno na kefke :-).Kúpou sme urobili dobrý skutok, pretože z nákupu ide 1% jednej z environmentálnych neziskových organizácií. 

button toto chcem


Kameninová grilovacia panvica Orava

694

Zdroj: Orava

Tento mesiac mi doslúžila moja obľúbená panvica na mäso, tak som sa poobzerala po novej. Recenzie na internete paradoxne nepriali mojim obľúbeným teflónovým, a tak som sa rozhodla vyskúšať panvicu kameninovú, konkrétne PAN-24 FMG na grilovanie od Oravy. A musím povedať, že som ostala príjemne prekvapená. Panvica je vysokoodolná voči poškodeniu, jedlo sa na ňu nelepí, ľahko sa čistí a je vhodná na všetky typy sporákov. Kameninový materiál je oproti teflónu zdravotne nezávadný a pri priehratí nevylučuje toxické látky, čo je pre mňa pri varení pre deti obrovským plusom.

button toto chcem


FunnySOX veselé ponožky

kolazFunnySOX

Zdroj: funnysox.com

Tieto veselé ponožky ma úplne dostali v momente, keď som ich dostala ako dar spolu s mega krabicou mojich obľúbených horaliek. U známych a priateľov zožali obrovský úspech a odvtedy sú tieto dizajnové ponožky bežnou súčasťou šatníka celej našej rodiny. Blizia sa Vianoce a bez ponožiek by predsa Vianoce neboli Vianocami :) A ak siahnte po FunnySOX ponožkách, ktoré o obdarovanom niečo prezradia a zároveń ho odlíšia, určite takýmto darčekom nič nepokazíte. Čo prezradia napr. tie moje? Že milujem horalky :)

button toto chcem


Kapsička jablko a mango zn. dmBio

2019 10 16 15.52.27

Zdroj: sdetmi.com

Môj objav mesiaca. :) Syn vôbec nechcel jesť surové ovocie či zeleninu, hoci keď bol menší, s tým nemal vôbec problém. A keďže som to nechcela úplne vzdať, tak som mu na otestovanie kúpila rôzne ovocné kapsičky. A čuduj sa svete, chutia mu! Ani som nedúfala, že sa mi podarí ho takto "oklamať" a dostať do neho 100% ovocné pyré, ale funguje to. Ak aj vaše deti bojujú s ovocím či zeleninou, vyskúšajte ovocné alebo zeleninové kapsičky. Sú vhodné pre deti už od 1 roka a to, že sú v bio kvalite, je bonus naviac. Takto mám vždy nejakú poruke a balím mu ich aj na desiatu, do školy či na cesty.

button toto chcem


Kde je kto? Kniha a hra pre deti 2v1 

IMG 20191023 132441024

Zdroj: sdetmi.com

Novinkou medzi knižnými titulmi je táto nádherne ilustrovaná kniha pre deti, ktoré sa učia orientáciu v priestore. Je medvedík pred alebo za úľom? Je bobor vpravo, či vľavo od stromu? Aby to deti nezunovalo, pripravili autorky knihy aj zaujímavú hru, s ktorou sa skutočne zabavíte. Variantov hry je hneď niekoľko, nám sa páči vymýšľať vtipné príbehy na základe troch vybraných kartičiek :) Fantázii sa totiž medze v tejto hre nekladú :)

Dostupné na internete a v kníhkupectvách po celom Slovensku.


Šálky s vybranými slovami a násobilkou 

73149506 764237160686757 3534092776993980416 n

Zdroj: sdetmi.com

Tiež máte doma tretiaka? Tento rok ich čakajú hneď dve na pamäť náročné učivá - násobilka z matematiky a vybrané slová zo slovenčiny. Čo tak im to uľahčiť a nenápadne a hlavne postupne sa to učiť pomocou "ťahákov" na raňajšom čajíku? :) My sa často hrávame hry, kde využívame napr. vybrané slová, typu "Vytvor príbeh z troch slov z vybraných slov po V" - je to naozaj zábava a deťom sa nenápadne slová ukladajú do pamäte.

Dostupné na internete a vo vybraných obchodoch.


Kniha Ako sa zbaviť plastov 

IMG 20190926 151026352 HDR

Zdroj: sdetmi.com

Úplnou náhodou sa mi do rúk dostala zaujímavá kniha s podtitulom Návod na zmenu sveta postupne po jednej plastovej fľaši. Je ťažké zhrnúť do pár viet, čo mi kniha dala, ale viem, že sa musím podeliť aspoň o hlavnú myšlienku: skoncujme s jednorazovým plastom - fľašami, slamkami, či jednorazovými taškami a obalmi na jedlo, nápoje, či kávu. A keď nevieme úplne, aspoň minimalizujme ich spotrebu v našom každodennom živote. Zem je každú minútu zaplavovaná tonami plastov, a keď nezačneme so zmenou u nás doma, naše deti budú v budúcnosti čeliť obrovským problémom...

Dostupné na internete a v kníhkupectvách po celom Slovensku.

Sponzorovaný obsah - v tomto článku sú umiestňované produkty. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie článku alebo jeho časti je povolené výhradne so súhlasom redakcie.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár