Vedecký veľtrh

22.07.2019 Autor: Laura , Foto: vedeckyveltrh.sk
Termín: 13.09.2019 Mesto:Bratislava Čas:8:30-17:00 Zdroj:stránka organizátora
64757481 905414893152585 3805651881103982592 n

Zdroj: vedeckyveltrh.sk/

Vedecký veľtrh - je to celodenný zábavný program pre deti, mládež, ale aj zvedavých dospelých, na ktorom budú rôzne oblasti vedy a výskumu prezentované zaujímavou a interaktívnou formou. 
Všetci návštevníci sa budú môcť zapojiť do rôznych pokusov a vedeckých hier, či vychutnať si pestrý pútavý program. 

Omniveda/VEDA NÁS BAVÍ n.o. pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislavesa rozhodla dňa 13.9.2019 usporiadať už štvrtý ročník Vedeckého veľtrhu na námestí NC Eurovea v Bratislave. Patrónmi podujatia sú bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler a predseda Slovenskej akadémie vied prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc.

Organizátori veľtrhu si stanovili za cieľ hravou formou priblížiť vedu hlavne žiakom základných a stredných škôl, ale i zvedavým dospelým. Vysoké a stredné odborné školy, priemyselné školy, vedecké ústavy, záujmové organizácie a subjekty komerčnej sféry, ktoré sa veľtrhu zúčastnia, vám vo svojich stánkoch dokážu, že veda je všade okolo nás v každodennom živote. Deti si budú môcť formou interaktívnych experimentov sami overiť mnohé skutočnosti a javy. Vysoké a stredné odborné školy budú mať zasa príležitosť predstaviť šikovných študentov a predviesť ich vynálezy, ktorými neraz získali rôzne ocenenia doma i v zahraničí. Malí návštevníci si budú môcť niektoré pokusy sami vyskúšať alebo si overiť svoje schopnosti a znalosti v súťažných kvízoch.

KEDY: 13. 9. 2019
KDE: Eurovea, Bratislava

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár