01. 10. 2020 Arnold 16°C Občasný dážď

Veľkolepá výstava Moje telo

20.05.2019 Autor: Petula , Foto: FB
Termín: 09.06.2019 a ďalšie Mesto:Nitra Čas:9.00 - 18.00 hod Zdroj:stránka organizátora

moje telo

Veľkolepá výstava Moje telo bude súčasťou vstupnej haly v Mlynoch 27.5. - 9.6.2019

Výstava umožní malým aj väčším návštevníkom nahliadnuť do tajov fungovania ľudského tela. Moje telo prevedie návštevníkov siedmymi náučnými stanovišťami s interaktívnymi exponátmi. V sprievode profesionálnych animátorov budú môcť zistiť ako vyzerá skutočný tvar srdca a ako funguje obehová sústava, či je možné vziať rozum do hrsti, budú môcť prísť na kĺb pohybovej sústave, prostredníctvom žalúdku spoznajú tráviacu sústavu, vďaka pľúcam sa naučia niečo o dýchacej sústave a mnoho iného.

Vstupné na výstavu Moje telo je ZDARMA. 

Na komentovanú prehliadku je potrebné sa vopred registrovať  TU 

Na záver prehliadky si deti odnesú diplom, prípadne fotografiu z tematického fotokútika.

Výstava Moje telo je určená predovšetkým deťom vo veku od 4 do 11 rokov a prebieha formou komentovaných exkurzií denne od 9.00-18.00 hod. Trvanie jednej komentovanej prehliadky je približne 40 minút. Prehliadka umožní deťom pochopiť fungovanie ľudského tela, zistia čo všetko telo potrebuje a ako sa o neho treba starať. Na prehliadke sa deti budú cítiť ako skutoční doktori a doktorky vďaka bielym plášťom, ktoré dostanú na začiatku výstavy. Samotná výstava je rozdelená na niekoľko stanovíšť podľa rôznych častí tela.

K dispozícii v rámci prehliadky bude sedem zaujímavých výukových stanovíšť: 

• Životné funkcie – všeobecný prehľad
• Nervová sústava - mozog
• Kostrová sústava - kostra
• Svalová sústava - svalstvo
• Obehová sústava - srdce
• Dýchacia sústava - pľúca
• Tráviaca sústava - žalúdok 

 * Vstupom do OC Mlyny prosím zoberte na vedomie, že z podujatia Veľkolepá výstava Moje telo budú spoločnosťou MLYNY, a.s. so sídlom Veľká okružná 59A, 010 01 Žilina vytvorené obrazové záznamy, ktoré môžu byť použité k prezentácií podujatia. 

Napíšte komentár