26. 10. 2021 Demeter 13°C Zamračené

Bibiana - medzinárodný dom umenia pre deti

Autor: Claudinka, Foto: bibiana.sk
Adresa:Panská 41, 815 39 Bratislava Telefón:0254434986 E-mail:bibiana@bibiana.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

BIBIANA, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Vznikla v roku 1987 ako partner svetoznámeho podujatia s dlhoročnou tradíciou Bienále ilustrácií Bratislava.

BIBIANA sa orientuje na umeleckú tvorbu určenú všetkým vekovým kategóriám detí a mládeže, ktorej rozvoj aktívne podporuje. Sprístupňuje deťom umenie netradičnými, experimentálnymi formami práce. Do nových kontextov spája dostupné informácie, poznatky a skúsenosti a modernými spôsobmi, ktorým dieťa rozumie, s ním komunikuje. Túto zmenu v prístupe si vyžiadal vysoký stupeň poznania, obrovské množstvo informácií, ktoré má dnešné dieťa v premedializovanom svete a ktoré, paradoxne, môže ochudobniť jeho duševný obzor.

Výstavná a programová práca je zameraná najmä na interaktívne výstavy dopĺňané sprievodnými podujatiami - divadelnými predstaveniami, tvorivými dielňami, hudobnými programami. Aktivity BIBIANY majú vysokú profesionálnu úroveň, pretože spolupracuje pri náročných projektoch s umelcami - výtvarníkmi, scénickými výtvarníkmi, spisovateľmi, hudobníkmi, divadelníkmi a aj so študentmi Vysokej školy výtvarných umení a Vysokej školy múzických umení.

Výstavy sú koncipované tak, aby mohli byť reinštalované v ďalších kultúrnych inštitúciách na Slovensku a týmto spôsobom si BIBIANA plní úlohu metodického centra v práci s umením určeným detskému divákovi a návštevníkovi. Niektoré z výstav zaujali zahraničných odborníkov a zrealizovali sa reinštalácie napríklad v Bologni a Ríme. Význam tejto inštitúcie prekračuje hranice hlavného mesta SR Bratislavy a Slovenska, do BIBIANY prichádzajú za skúsenosťami aj hostia z celého sveta.

Adresátom diania a partnerom v dialógu v BIBIANE sú všetky deti bez ohľadu na vek, národnosť, vierovyznanie, sociálne a etnické postavenie, deti zdravé i handicapované. Pri tvorbe programových plánov sa prihliada na potreby všetkých detí. Prejavuje sa to i pri všetkých široko koncipovaných aktivitách.

Otváracie hodiny

Denne utorok - nedeľa (okrem pondelka) od 10.00 hod do 18.00 hod.
Posledný vstup do BIBIANY je o 17.30 hod.

Vstupenky

Výstavy
Dospelá osoba 1,00 €
Dieťa 0,50€

Divadelné predstavenia
Dieťa 0,70€
Dospelá osoba 1,20€

Tvorivé dielne
Dieťa 0,70€
Dospelá osoba 1,00€

Ako sa k nám dostanete - a kde zaparkovať?

Sídlom medzinárodného domu umenia pre deti BIBIANA je krásny dom na rohu Panskej ulice a Rybného námestia v bratislavskom Starom meste. Vchod pre deti, ich rodičov, starých rodičov a všetkých ostatných návštevníkov je na Panskej č. 41.

 • Pešo - z Námestia SNP dolu po Laurinskej a ďalej rovno až celkom na koniec Panskej. Iný variant: od Michalskej veže dolu po Michalskej ulici, ďalej po Ventúrskej a na jej konci doprava na Panskú. Ďalšia možnosť: od Opery SND dolu po Hviezdoslavovom námestí až takmer k Novému mostu, na konci námestia vpravo za roh (na Rybné námestie) a potom ešte raz vpravo za roh - na Panskú ulicu.
 • Autom - najbližšie platené miesta na parkovanie nájdete na parkovisku hotela Danube, prípadne (o čosi ďalej od nás) v podzemných garážach na Jesenského ulici pri Opere SND. Najpríhodnejšie bezplatné parkovanie nájdete pravdepodobne na záchytnom parkovisku Auparku na petržalskej strane Dunaja, odkiaľ sa k nám dostanete pešo po Novom moste. Vchod do BIBIANY je len niekoľko krokov od vyústenia mostového chodníka do Starého mesta - nemôžete nás minúť!

Bibiana na Facebooku

Mapa: N 48° 8′ 28″ E 17° 6′ 18″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Jana Dirgova 04.12.2016, 22:03

  Bibiana je super. Naposledy sme tam boli na Andersenovych rozpravkach nedavno a bolo to super spracovane. Vrelo odporucam, zatial ma ich vystavy nikdy nesklamali.

 • Majki 01.12.2016, 22:39

  Skvelé miesto pre zábavu a učenie hrou, nielen pre deti:) Určite s deťmi navštívte a užijete si to spolu s deťmi.

 • Silia Cazimi 05.12.2015, 02:34

  odporucame,pravidelne navstevujeme ,detičky si to užijú, hrajú sa ,učia sa, chodíme pravidelne a naďalej budeme

 • Veronika 25.11.2014, 12:32

  Ked prsí tak je to vyborne pre deticky. Aj cena vstupneho je super.

 • Marcela 23.04.2014, 22:00

  Mozem len odporucit. Na kazdu vystavu sa vzdy tesime, najma preto, ze su zazitkove a vsetko je mozne ohmatat, vyskusat a to nehovorim len o detoch :)

 • Katka 09.04.2014, 13:54

  Zaujimave miesto rovnako pre rodica, ako aj pre dieta. Super su hlavne interaktivne vystavy. Dietatko sa zabavi a pritom sa samo nieco nauci tym, ze si moze vsetko samo vyskusat.

 • eva 03.12.2013, 22:56

  Vždy sa tešíme na všetko v Bibiane, interaktívne podujatia a výstavy moje dieťa miluje. Ďakujeme za Bibianu. A bývajú tam aj divadelné predstavenia za výborne ceny. Bibiana je jedinečná!

 • Aja 02.12.2013, 21:12

  Az do februara prebieha v Bibiane interaktivna vystava ZVUKOFOOONIA. Vrele odporucam, je to naozaj jedinecne.

 • Lenka 29.11.2013, 22:19

  Zaujímavé expozície, detičky si to užijú, zahrajú sa a j veľa naučia, chodíme pravidelne a naďalej budeme

 • Katka Bitterova 29.11.2013, 20:44

  Boli sme na vystave: S jedlom sa (ne)hrame..a bola uzasna...

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár