Bibiana - medzinárodný dom umenia pre deti

Autor: Claudinka, Foto: bibiana.sk
Adresa:Panská 41, 815 39 Bratislava Telefón:0254434986 E-mail:bibiana@bibiana.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

BIBIANA, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Vznikla v roku 1987 ako partner svetoznámeho podujatia s dlhoročnou tradíciou Bienále ilustrácií Bratislava.

BIBIANA sa orientuje na umeleckú tvorbu určenú všetkým vekovým kategóriám detí a mládeže, ktorej rozvoj aktívne podporuje. Sprístupňuje deťom umenie netradičnými, experimentálnymi formami práce. Do nových kontextov spája dostupné informácie, poznatky a skúsenosti a modernými spôsobmi, ktorým dieťa rozumie, s ním komunikuje. Túto zmenu v prístupe si vyžiadal vysoký stupeň poznania, obrovské množstvo informácií, ktoré má dnešné dieťa v premedializovanom svete a ktoré, paradoxne, môže ochudobniť jeho duševný obzor.

Výstavná a programová práca je zameraná najmä na interaktívne výstavy dopĺňané sprievodnými podujatiami - divadelnými predstaveniami, tvorivými dielňami, hudobnými programami. Aktivity BIBIANY majú vysokú profesionálnu úroveň, pretože spolupracuje pri náročných projektoch s umelcami - výtvarníkmi, scénickými výtvarníkmi, spisovateľmi, hudobníkmi, divadelníkmi a aj so študentmi Vysokej školy výtvarných umení a Vysokej školy múzických umení.

Výstavy sú koncipované tak, aby mohli byť reinštalované v ďalších kultúrnych inštitúciách na Slovensku a týmto spôsobom si BIBIANA plní úlohu metodického centra v práci s umením určeným detskému divákovi a návštevníkovi. Niektoré z výstav zaujali zahraničných odborníkov a zrealizovali sa reinštalácie napríklad v Bologni a Ríme. Význam tejto inštitúcie prekračuje hranice hlavného mesta SR Bratislavy a Slovenska, do BIBIANY prichádzajú za skúsenosťami aj hostia z celého sveta.

Adresátom diania a partnerom v dialógu v BIBIANE sú všetky deti bez ohľadu na vek, národnosť, vierovyznanie, sociálne a etnické postavenie, deti zdravé i handicapované. Pri tvorbe programových plánov sa prihliada na potreby všetkých detí. Prejavuje sa to i pri všetkých široko koncipovaných aktivitách.

Otváracie hodiny

Denne utorok - nedeľa (okrem pondelka) od 10.00 hod do 18.00 hod.
Posledný vstup do BIBIANY je o 17.30 hod.

Vstupenky

Výstavy
Dospelá osoba 1,00 €
Dieťa 0,50€

Divadelné predstavenia
Dieťa 0,70€
Dospelá osoba 1,20€

Tvorivé dielne
Dieťa 0,70€
Dospelá osoba 1,00€

Ako sa k nám dostanete - a kde zaparkovať?

Sídlom medzinárodného domu umenia pre deti BIBIANA je krásny dom na rohu Panskej ulice a Rybného námestia v bratislavskom Starom meste. Vchod pre deti, ich rodičov, starých rodičov a všetkých ostatných návštevníkov je na Panskej č. 41.

 • Pešo - z Námestia SNP dolu po Laurinskej a ďalej rovno až celkom na koniec Panskej. Iný variant: od Michalskej veže dolu po Michalskej ulici, ďalej po Ventúrskej a na jej konci doprava na Panskú. Ďalšia možnosť: od Opery SND dolu po Hviezdoslavovom námestí až takmer k Novému mostu, na konci námestia vpravo za roh (na Rybné námestie) a potom ešte raz vpravo za roh - na Panskú ulicu.
 • Autom - najbližšie platené miesta na parkovanie nájdete na parkovisku hotela Danube, prípadne (o čosi ďalej od nás) v podzemných garážach na Jesenského ulici pri Opere SND. Najpríhodnejšie bezplatné parkovanie nájdete pravdepodobne na záchytnom parkovisku Auparku na petržalskej strane Dunaja, odkiaľ sa k nám dostanete pešo po Novom moste. Vchod do BIBIANY je len niekoľko krokov od vyústenia mostového chodníka do Starého mesta - nemôžete nás minúť!

Bibiana na Facebooku

Mapa: N 48° 8′ 28″ E 17° 6′ 18″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Patricia V. 23.11.2018, 06:17

  Bibiana je presne to, čo naše deti potrebujú. Zábavným spôsobom edukujú deti a aj my rodičia sa sem tam niečomu priučíme :-).
  Vstupné je ideálne pre rodiny. Aj tie početnejšie.
  Vždy sa tešíme na nové výstavy a nápady.

 • Seanka 08.01.2018, 12:00

  skvela institucia, vyborne interaktivne vystavy a viac nez prijemne vstupne :) deti sa tam vzdy dobre vyziju a zabavia

 • Zuzana Balaziova 07.01.2018, 21:41

  Najviac milujeme interaktivne vystavy. :) Vzdy, ked nevieme, co s nacatym dnom, zvolime Bibianu ako 100% istotu dobreho programu. :)

 • Andrea Palcova 03.01.2018, 21:16

  Bibianu s mojimi troma detmi pravidelne navstevujeme a velmi sa tesime na aktivity, ktore su v nej.

 • Maria 01.01.2018, 20:18

  Veľmi kreativne a rozvojove centrum pre deti. Nadštandardne vybavené.

 • Lina 31.12.2017, 18:58

  Bibiana- super centrum so super ludmi.

 • Katka 21.12.2017, 21:01

  Bibiana je naše obľúbené miesto s deťmi, keď nepraje počasie. Super je, že si v nej nájde niečo dieťa každého veku, zabavil sa vždy aj náš vtedy iba rok starý syn aj 5 ročná dcera. Vystavy su interaktívne, farebné, veselé.

 • simona v. 20.12.2017, 11:16

  bibiana zatial nikdy nesklamala, chodila som tam ja ako dieta a teraz chodia aj moje deti, tiez aj zo skoly a detom sa paci

 • zuzana 12.12.2017, 13:03

  prijemne miesto, skvele vystavy, dostupne vstupne pre kazdu rodinu

 • Libusa 30.12.2016, 08:25

  Je tam super, chceme tam ist zas

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár