07. 07. 2020 Oliver 23°C Prehánky

Bibiana - medzinárodný dom umenia pre deti

Autor: Claudinka, Foto: bibiana.sk
Adresa:Panská 41, 815 39 Bratislava Telefón:0254434986 E-mail:bibiana@bibiana.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

BIBIANA, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Vznikla v roku 1987 ako partner svetoznámeho podujatia s dlhoročnou tradíciou Bienále ilustrácií Bratislava.

BIBIANA sa orientuje na umeleckú tvorbu určenú všetkým vekovým kategóriám detí a mládeže, ktorej rozvoj aktívne podporuje. Sprístupňuje deťom umenie netradičnými, experimentálnymi formami práce. Do nových kontextov spája dostupné informácie, poznatky a skúsenosti a modernými spôsobmi, ktorým dieťa rozumie, s ním komunikuje. Túto zmenu v prístupe si vyžiadal vysoký stupeň poznania, obrovské množstvo informácií, ktoré má dnešné dieťa v premedializovanom svete a ktoré, paradoxne, môže ochudobniť jeho duševný obzor.

Výstavná a programová práca je zameraná najmä na interaktívne výstavy dopĺňané sprievodnými podujatiami - divadelnými predstaveniami, tvorivými dielňami, hudobnými programami. Aktivity BIBIANY majú vysokú profesionálnu úroveň, pretože spolupracuje pri náročných projektoch s umelcami - výtvarníkmi, scénickými výtvarníkmi, spisovateľmi, hudobníkmi, divadelníkmi a aj so študentmi Vysokej školy výtvarných umení a Vysokej školy múzických umení.

Výstavy sú koncipované tak, aby mohli byť reinštalované v ďalších kultúrnych inštitúciách na Slovensku a týmto spôsobom si BIBIANA plní úlohu metodického centra v práci s umením určeným detskému divákovi a návštevníkovi. Niektoré z výstav zaujali zahraničných odborníkov a zrealizovali sa reinštalácie napríklad v Bologni a Ríme. Význam tejto inštitúcie prekračuje hranice hlavného mesta SR Bratislavy a Slovenska, do BIBIANY prichádzajú za skúsenosťami aj hostia z celého sveta.

Adresátom diania a partnerom v dialógu v BIBIANE sú všetky deti bez ohľadu na vek, národnosť, vierovyznanie, sociálne a etnické postavenie, deti zdravé i handicapované. Pri tvorbe programových plánov sa prihliada na potreby všetkých detí. Prejavuje sa to i pri všetkých široko koncipovaných aktivitách.

Otváracie hodiny

Denne utorok - nedeľa (okrem pondelka) od 10.00 hod do 18.00 hod.
Posledný vstup do BIBIANY je o 17.30 hod.

Vstupenky

Výstavy
Dospelá osoba 1,00 €
Dieťa 0,50€

Divadelné predstavenia
Dieťa 0,70€
Dospelá osoba 1,20€

Tvorivé dielne
Dieťa 0,70€
Dospelá osoba 1,00€

Ako sa k nám dostanete - a kde zaparkovať?

Sídlom medzinárodného domu umenia pre deti BIBIANA je krásny dom na rohu Panskej ulice a Rybného námestia v bratislavskom Starom meste. Vchod pre deti, ich rodičov, starých rodičov a všetkých ostatných návštevníkov je na Panskej č. 41.

 • Pešo - z Námestia SNP dolu po Laurinskej a ďalej rovno až celkom na koniec Panskej. Iný variant: od Michalskej veže dolu po Michalskej ulici, ďalej po Ventúrskej a na jej konci doprava na Panskú. Ďalšia možnosť: od Opery SND dolu po Hviezdoslavovom námestí až takmer k Novému mostu, na konci námestia vpravo za roh (na Rybné námestie) a potom ešte raz vpravo za roh - na Panskú ulicu.
 • Autom - najbližšie platené miesta na parkovanie nájdete na parkovisku hotela Danube, prípadne (o čosi ďalej od nás) v podzemných garážach na Jesenského ulici pri Opere SND. Najpríhodnejšie bezplatné parkovanie nájdete pravdepodobne na záchytnom parkovisku Auparku na petržalskej strane Dunaja, odkiaľ sa k nám dostanete pešo po Novom moste. Vchod do BIBIANY je len niekoľko krokov od vyústenia mostového chodníka do Starého mesta - nemôžete nás minúť!

Bibiana na Facebooku

Mapa: N 48° 8′ 28″ E 17° 6′ 18″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Monika Pástorová 06.01.2019, 22:48

  Mám rada Bibianu, ale niektoré výstavy sú málo interaktívne a prísť tam , keď je tam väčšia skupina, ja katastrofa,

 • martina samajova 03.01.2019, 10:52

  Deti sem radi chodia, vystavy su velmi pekne, len sa stava, ze tu byva velmi vela ludi, a potom to znizuje kvalitu prijemneho zazitku hlavne detom.

 • Elena Bolfová 28.12.2018, 13:33

  Aj najmensi (1rocny) navstevnik z nasej partie mal zazitok.
  Pacilo sa mi, ze sme si mali kde odlozit veci aj kocik a samozrejme inšpirácie z vystav vhodné aj do detskej izby.

 • dada 17.12.2018, 14:08

  v lete sme sa na chvíľu zastavili. Pôvodne sme išli na interaktívnu výstavu o počasí a nakoniec nás nečakane zaujala výstava Stolička. Úplne na záverečnú sme objavili ešte výstavu, v ktorej sme si mohli vyskúšať ako sa asi cítia postihnuté deti- zrakovo, telesne, sluchovo.... škoda, že už zatvárali. Nestihli sme vyskúšať všetko. Ak ešte niekedy pôjdeme do Bratislavy, určite sa zastavíme. Za nízke vstupné veľa zábavy aj poučenia.

 • Zuz 08.12.2018, 12:53

  Jedinou nevyhodou je, ze ak akcia zacina o 10.00, tak otvoria par minut pred 10tou a je tam strasny naval ludi pri pokladni a v satni. Inak super miesto.

 • Katy 29.11.2018, 20:14

  Veľmi zaujímavé výstavy, ktoré vedia zaujať malých aj veľkých. Deti zaujali hlavne tvorivé dielne.

 • Karolina 28.11.2018, 23:46

  Moderné a multifunkcné centrum plniace aj zvdelávaciu funkciu.

 • Mária 28.11.2018, 10:23

  Super strávený čas s detmi. Doporučujem

 • Patrícia A 27.11.2018, 08:50

  Bibiana je miesto kam sa vždy radi vrátime. Prechádzka mestom, musí byť aj návšteva Bibiany,moja dcéra ju má veľmi rada. Vždy si tam nájde svoje miesto co ju zabaví. Je to super ze niečo také existuje zabavia sa aj deti a aj rodičia. Vždy si tam každý niečo nájde zaujímave ❤️❤️

 • Mária 26.11.2018, 20:34

  Ak sa Vaše deti až príliš nudia, treba ich priviesť práve sem :) Veľa zábavy, veľmi veľa spoločenských aktivít.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár