Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Predstavenie Kocúr je inšpirované groteskou a fyzickým divadlom a rozpráva hlavne obrazom, pohybom, situáciou a hudbou. Tieto formy rozprávania autori zvolili preto, že obaja milujú fyzické divadlo a sú presvedčení, že ku komunikácii s divákom nie sú vždy potrebné slová. A nie je tomu inak ani u detského diváka. Deti naopak autori vnímajú ako publikum otvorené imaginácii, ktoré sa ešte len učí vnímať mnohoznačnosti jazyka, čo niekedy odvádza pozornosť od základných hodnôt medziľudských vzťahov.
Sláva Zubkov a Marek Menšík pre inscenáciu hľadajú súčasný nonverbálny jazyk, zrozumiteľný naprieč národmi a bez ohľadu na vek divákov. Chcú rozprávať obrazom a situáciou. Chcú ich zdielať s divákmi, účastníkmi deja. Inšpiráciou k práci na Kocúrovi bola báseň pre deti japonskej autorky Yoko Sono „The Cat Who Lives One Million Times“.
„Once, there was a cat who lived for a million years.
He died a million times. He lived a million times.He was truly a splendid tabby-cat.A million people loved him,And a million people cried when he died.But never once did the cat cry."Yoko Sono, The Cat Who Lived a Million Times
Predstavenie je vhodné pre deti od 3 rokov aj dospelých.
Autori: Sláva Zubkov, Marek MenšíkHudba: Lukáš UrbanecScénografia: Klára HejlkováSvetelný design: Zuzana RežnáProdukcia: Barbora Paulátová, Kredance z.s. České BudějovicePreklady podkladov do FJ: Kateřina Konopecká, Soňa KalivodováFoto: Veronika Brunová
Vstupné: 4,00 € / osoba od 3 rokov, jeden z dvojice rodičov neplatí
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
25.11.2025, 17:15
Vyrobte si doma modelovaciu hmotu len z 3 ingredienciíDada
Perfektné ďakujeme. Deti budu mať vianočné trhy v škôlke tak sme spravili ❤️
14.11.2025, 06:10
Najlepšie tipy na vianočné darčeky 2025: Inšpirácie pre deti aj celú rodinuekm
mne sa viac páčia impresi fotoknihy - rýchlejšie sa naklikajú a farby sú nádherné
13.11.2025, 16:21
Ako deťom vysvetliť fungovanie peňazí? Skúste to s učebnicou TATRA SCOOLMirka
Ako deťom vysvetlím fungovanie peňazí v spojitosti s korupciou vo vládnych kruhoch?
10.11.2025, 15:05
Detský kútik DanysKristína
V tomto detskom kútiku som pracovala pred covidom - ja ako animátorka a moje kolegyne sme mali určité príkazy, ktoré sme museli spĺňať a boli veľmi prísne v rámci zodpovednosti voči deťom - keďže tento kútik funguje štýlom, že rodič môže (ale nemusí) odísť a o deti sa starajú animátorky. V priebehu posledného roka som tam bola s mojou dcérkou 2x a nestačila som sa diviť - hrôza ako išli s bezpečnosťou dole vodou. Animátorky nezáujem o deti, skákací hrad kde deti nosili obrovské hračky a hrozilo ublíženie druhým deťom (animátorka absolútne bez pozornosti hradu, pričom ten hrad bez dozoru nemá byť vôbec!) Nulová bezpečnosť a neochota animátorky -(mala pri sebe nejakého pána, asi svojho známeho, ktorého pustila k sebe dnu a za celú hodinu čo sme tam boli si deti ledva všímala a kecala tam s ním.) Pred covidom to ešte malo nejakú úroveň - teraz by som tam samé dieťa nenechala ani náhodou a to nehovorím ani o cene - jeden z najdrahších detských kútikov.
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár