Virtuálny výlet po planétach

14.09.2018 Autor: MS, Foto: Textile Art of Today
Miesto:Múzeum Danubiana Termín: 11.11.2018 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora

menu final mailTextile Art of Today predstavil svetovú novinku pre celé rodiny.
Zážitok ako z knihy Malý princ. Vďaka virtuálnej realite v Danubiane môžu deti zažiť teleport na čarovné planéty plné umenia.

5. Trienále textilu ponúka svetovú novinku: virtuálny výlet do vesmíru, kde sú na jednotlivých planétkach nainštalované umelecké diela popredných textilných tvorcov.  Klobúkové koráby, les plný čarovných svetielok či tajomný riečny labyrint deťom vyrazí dych. Sami sa môžu presúvať v priestore a vybrať si planétu, ktorú chcú navštíviť. Virtuálny vesmír je aj hudobne ozvučený, takže je to naozaj zážitok, prvý tohto druhu v našich končinách. 

Textile Art of Today ponúka na svojom trienále spolu 121 umeleckých diel. Impozantná je najmä inštalácia holandskej víťazky Marian Bijlenga, ktorý získala Grand Prix Boženy Augustínovej. Jej dielo  tvorí vyše 1 500 drobných textilných príbehov. 

Textil je zážitok

Deti sa môžu na výstave odfotiť pri uhačkovanom poníkovi v životnej veľkosti, poskladať si papierové lietadielko v priestoroch výstavy a veľký úspech u detského publika majú aj tajomne ozvučené knihy Lucie Seppovej.

Pri každom diele nájdete silný príbeh jeho vzniku.

Nezabudnite si do Danubiany pribaliť kolobežky a bicykle.  Priamo z Textile Art  of Today vedie bratislavská hrádza popri ramene Dunaja. Ak prídete na výstavu na korčuliach, radi vám požičiame papuče. 

Tešíme sa na vás každý deň okrem pondelka od 10,00h-18,00

HighresScreenshot00023 mail

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár